Naujienos

PRAEINANTYS METAI SUTEIKĖ PROGĄ MOKYTIS ATJAUTOS IR GERUMO

Kalėdinė nuotaika ir švenčių laukimas apima vis daugiau Šiaulių tardymo izoliatoriaus suimtųjų ir nuteistųjų. Didžioji dauguma įsijungę į pasirengimo šventėms darbus – gamino atvirukus, žaislus eglutėms, dekoracijas, siuntė sveikinimus artimiesiems ir draugams, su didžiausiu entuziazmu ruošė simbolines dovanėles savanoriams ir socialiniams partneriams.

Šiandien Šiaulių tardymo izoliatoriaus koplyčioje buvo aukojamos šv. mišios nuteistiesiems. Įstaigos kapelionas Raimundas Šnapštys dalyvaujančius šv. mišių aukoje kvietė atverti širdis Jėzaus atėjimui, įsileisti į sielą daugiau gerumo, atjautos, stiprybės, nusiraminimo ieškoti maldoje. Vienam nuteistąjam ši mišių auka tapo dar ypatingesnė, nes vyras priėmė pirmąją Komuniją. Kapelionas nuteistiesiems ir suimtiesiems dovanojo kalėdaičius. Kalėdaitis, dar vadinamas plotkele, Dievo pyragu, Dievo duona – šventintas paplotėlis, kurio bendru valgymu pradedama Kūčių vakarienė. Kalėdaičiu suimtieji ir nuteistieji per Kūčias dalinsis su likimo draugais iš gyvenamosios kameros.

Su dovanėlėmis aktyviems renginių dalyviams prieš Kalėdas atskubėjo ir ne vienerius metus įstaigoje savanoriaujantys Veikliųjų žmonių bendrijos atstovai. Ištikimiausi bendrijos organizuojamų renginių lankytojai savo kuklius kalėdinius stalus papildys dovanotais vaisiais, saldumynais, džiaugsis priemonėmis kūrybinei veiklai.

Ketvirtadienį po pietų prasidėjo ir didžioji Kalėdų senio kelionė po režiminio korpuso kameras. „Kalėdų senis – simbolinis, tačiau šiandien visi, turintys atliekamą minutę laiko, darbuotojai padėjo resocializacijos specialistams išdalinti simbolines dovanėles visiems suimtiesiems ir nuteistiesiems“,- sakė Resocializacijos skyriui laikinai vadovaujantis Aleksandras Molčanovas. Visi kalintieji pavaišinti Kalėdų simboliu laikomais mandarinais. Dovana naudinga sveikatai ir daug kam kelianti nostalgiją, primenanti šeimos Kalėdas. Izoliatoriaus darbuotojai visiems suimtiesiems ir nuteistiesiems palinkėjo viltingų švenčių ir stengtis elgtis taip, kad Kalėdų kalinimo įstaigoje nebereikėtų sutikti, arba kad jų už grotų būtų kuo mažiau.

Po įstaigos kalėdine egle simbolinės dovanelės laukė ir darbuotojų: visi padaliniai buvo vaišinami kvapniais itališkais kalėdiniais pyragais.

Pandemija koreguoja įprastas tradicijas, iš visų reikalaudama atsakomybės ne tik už savo, bet ir aplinkinių sveikatą, tačiau visuomet yra būdų parodyti dėmesį, padėkoti, įkvėpti vilties, pasitikėjimo savimi. Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centro „Prasmė“ gyventojus nudžiugino kalinčiųjų dovanoti paveikslai, jais džiaugėsi ir Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Koplyčioje tikinčiųjų akis džiugina įspūdinga kalinčiųjų iki gyvos galvos rankomis pagaminta prakartėlė. „Atrodo – smulkmenos, tačiau jos sušildo, kuria pasitikėjimą ir atveria daug galimybių mums tapti geresniais. Pastarieji metai suteikė progą lavinti mūsų gebėjimą atjausti ir padėti vieni kitiems.“- sakė Šiaulių tardymo izoliatoriaus pavaduotoja Rasa Šošič.

Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 23 d. 14:47

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?