Naujienos

PAMINĖTAS BAUSMIŲ VYKDYMO SISTEMOS 100 METŲ JUBILIEJUS

2019-02-12

Šiaulių tardymo izoliatoriuje vasario 11 dieną įstaigos salėje iškilmingai buvo paminėtas Bausmių vykdymo sistemos 100 metų jubiliejus. Lygiai prieš 100 metų (1919 m.), vasario 11 dieną nepriklausomos Lietuvos Teisingumo ministerijoje buvo įsteigtas Kalėjimų departamentas ir nuo šios datos prasidėjo Bausmių vykdymo sistemos istorija.

Minėjimą pradėjo Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius. Savo kalboje įstaigos vadovas paminėjo, kad Šiaulių tardymo izoliatoriaus istorija prasidėjo anksčiau, negu Lietuvos bausmių vykdymo sistemos. Be istorinių faktų, Saulius Rajunčius įvardijo įstaigos pasiekimus bausmių vykdymo srityje, padėkojo įstaigoje dirbantiems ir buvusiems darbuotojams už indėlį į įstaigos veiklą. Įstaigos direktorius Saulius Rajunčius nuoširdžiai padėkojo į minėjimą pakviestam ilgiausiai nuo 1994 m. iki 2004 m.) atkurtos nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu vadovavusiam (Šiaulių tardymo izoliatoriui Georgijui Kolesnikovui ir įteikė jam padėką įstaigos kolektyvo vardu už ilgametį nuoširdų ir atsakingą darbą bei indėlį kuriant nepriklausomos Lietuvos bausmių vykdymo sistemos pagrindus Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Saulius Rajunčius paminėjo, kad iki šiol ilgamečiai įstaigos darbuotojai apie Georgijų Kolesnikovą atsiliepia tik gerais žodžiais, apibūdina jį kaip gerą, atsakingą vadovą.

Georgijus Kolesnikovas padėkojo įstaigos darbuotojams už pakvietimą ir už tai, kad ir praėjus 15 metų Šiaulių tardymo izoliatoriaus darbuotojai jo dar nepamiršta. Buvęs vadovas prisiminė savo darbo Šiaulių tardymo izoliatoriuje pradžią: įstaigoje buvo laikoma apie 1500 suimtųjų ir nuteistųjų (šiuo metu mažiau negu 400); jų laikymo sąlygos, palyginus su dabartinėmis, buvo antisanitarinės, kameros perpildytos; dalis tuometinių pareigūnų užsiėmė neteisėta „komercine“ veikla - tiekė draudžiamus daiktus įstaigoje laikomiems asmenims, todėl su kone trečdaliu iš jų teko „atsisveikinti“; darbuotojų pareigybių skaičius nuo to laiko pasikeitė nedaug (buvo šiek tiek virš 240 etatų, šiuo metu įstaigai skirta 219); per dažnai buvo naudojamos prievartos priemonės... Per savo 10 metų vadovavimo laikotarpį Georgijui Kolesnikovui pavyko suvaldyti situaciją, sutelkti kolektyvą bendram efektyviam darbui, ženkliai pagerinti suimtųjų ir nuteistųjų laikymo sąlygas.

Savo mintimis ir atsiminimais pasidalino Saugumo valdymo skyriaus jaunesnioji specialistė Kristina Adomaitienė, Šiaulių tardymo izoliatoriuje dirbanti nuo 1980 metų. Pareigūnė paminėjo, kad ir kokia buvusi įstaigos vadovybė jo tarnybos įstaigoje metu, visada buvo gerbiamas ir vertinamas sąžiningas ir darbštus pareigūnas ar kitas darbuotojas.

Direktoriaus pavaduotojas Paulius Žvaliauskas paminėjo, kad dar mokydamasis universitete norėjo dirbti mūsų įstaigoje. Jam taip pat teko keletą metų (keičiantis įstaigos vadovams) vadovauti įstaigai. Pareigūnas paminėjo, kad iš šimto metų Bausmių vykdymo sistemos istorijos, penktadalyje asmeniškai dalyvavo ir jis pats. Žvaliauskas paminėjo, kad tai pirma ir kol kas vienintelė jo darbo vieta. Darbo Šiaulių tardymo izoliatoriuje metu jam pavyko ne tik padaryti karjerą bet ir susirasti savo antrąją pusę iš įstaigos darbuotojų tarpo.

Direktoriaus pavaduotoja Rasa Šošič paminėjo, kad įstaigoje dirba tik keletą mėnesių, tačiau apie Šiaulių tardymo izoliatoriaus kolektyvą gali atsiliepti tik gerais žodžiais. Direktoriaus pavaduotojos nuomone, iškilus problemai, įstaigos kolektyvas sugeba greitai sureaguoti, susitelkti ir sklandžiai atlikti reikiamus veiksmus. Direktoriaus pavaduotoja Rasa Šošič paskelbė įstaigos direktoriaus įsakymus dėl darbuotojų skatinimo Bausmių vykdymo sistemos 100-mečio proga.

Minėjimo metu salėje buvo demonstruojamos nuotraukos, darytos Šiaulių tardymo izoliatoriuje per visą atkurtos Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį, nuo 1990 metų. Ilgamečiai darbuotojai turėjo progą prisiminti, kiti susipažinti, kaip atrodė tardymo izoliatorius ir jo patalpos seniau, prisiminti buvusius kolegas.

Po minėjimo direktorius Saulius Rajunčius pakvietė visus aplankyti įstaigos muziejuje ir plačiau susipažinti su Šiaulių tardymo izoliatoriaus istorija bei pasidalinti savo įspūdžiais ir atsiminimais prie kavos puodelio.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. balandžio 11 d. 12:24
 

Šiaulių tardymo izoliatorius – rinkis pareigūno profesiją

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos