Naujienos

PAMINĖTA TARPTAUTINĖ MOKYTOJŲ DIENA

2019-10-07

Spalio 5-oji d paskelbta minėtina diena UNESCO iniciatyva daugiau nei prieš 20 metų. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą ir šią dieną mini apie 100 pasaulio valstybių, dauguma spalio 5 d., o kai kurios šalys - vasario 28 d.

Kadangi šiais metais spalio 5-oji – šeštadienis, nedarbo diena, pentadienį, spalio 4-ąją Šiaulių tardymo izoliatorius kartu su Suaugusiųjų vidurinės mokyklos direktore Janina Lemežonaite bei šios mokyklos dėstančiais mokytojais paminėjo mokytojo dieną prie arbatos puodelio.

Šiaulių tardymo izoliatoriuje norą mokytis aktyviai reiškia vidurinio išsilavinimo neturintys įstaigoje laikomi suimtieji ir nuteistieji. Kiekvienais metais susirenka nemažas būrys norinčių įgyti išsilavinimą, kurio dėl įvairių priežasčių nenorėjo įgyti būdami laisvėje, asmenų. Dalis Suaugusiųjų vidurinės mokyklos mokytojų Šiaulių tardymo izoliatoriuje suimtuosius ir nuteistuosius moko ne vienerius metus, o viena pedagogė – anglų kalbos mokytoja, buvo viena iš pirmųjų, pradėjusių mokyti įkalintus asmenis mūsų įstaigoje, tai įvyko prieš 15 metų.

Įstaigos direktorius Saulius Rajunčius edukologams įteikė padėkos raštą ir padėkojo už jų gana didelį ir svarbų indėlį prisidedant prie suimtųjų ir nuteistųjų resocializacijos proceso, mokytojų ryžtą padėti įkalintiems asmenims siekti geresnio išsilavinimo, suteikti jiems naujų žinių, padedančių integruotis į visuomenę išėjus į laisvę.

Susitikimo metu kalbėta apie jau įveiktus ir nūdienos iššūkius, prisimintos įvairios nuotaikingos istorijos iš mokyklinio gyvenimo. Kai kurie mokytojai prisiminė, kad ne kartą buvę suimtieji ir nuteistieji jiems dėkojo už įgytas žinias ir gautą brandos atestatą.

Nuoširdžiai dėkojame mokytojams ir linkime sėkmės ir kantrybės jų sunkiame ir atsakingame darbe.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 7 d. 08:48
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos