Naujienos

SAVANORYSTĖS PRINCIPAS: PADĖK KITAM

2019-12-12

Artėjant Naujametinių švenčių maratonui, labai svarbu prisiminti, kad dažnai šventės atneša ne tik džiugias akimirkas, bet ir skaudžias nelaimes. Neapdairiai elgdamiesi, rizikuojame sukelti pavojų sveikatai ir gyvybei. Todėl kiekvienas asmuo privalo žinoti ne tik saugaus elgesio principus, bet ir pirmos pagalbos teikimo būdus. Laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą, galima išgelbėti žmogui gyvybę.

Saugumo valdymo skyriaus specialistė dinaminei priežiūrai Ligita Dilinskienė suorganizavo pirmosios pagalbos mokymus ūkio aptarnavimo būrio nuteistiesiems, kuriuos vedė savanoris – Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Šiaulių skyriaus lektorius-instruktorius Egidijus Kalinaitis. Lektoriaus teigimu - pirmosios pagalbos reikšmė yra didžiulė tolesniam paciento gydymo eigai, nes greitosios pagalbos medikai ne visada suspėja žaibiškai atvykti į nelaimės vietą, todėl nelaimingo atsitikimo baigtis dažnai būna gyvybės ir mirties klausimas, kuris iš esmės priklauso nuo mūsų pačių. Sugaištas laikas gali būti lemiamas nukentėjusio žmogaus gyvybei. Labai svarbios pirmosios 10 minučių. Jei ištikus staigiai mirčiai gaivinimas pradedamas iš karto ar praėjus ne daugiau kaip 4 minutėms, yra didelė kvėpavimo ir širdies veiklos atkūrimo tikimybė. Po 4 minučių tikimybė labai sumažėja, prasideda smegenų pažeidimas. Daugeliu atveju, įvykus nelaimingam atsitikimui, svarbu nesutrikti, neišsigąsti, o vadovautis sveiku protu, įvertinti riziką, apsaugoti save, aplinkinius, nepakenkti nukentėjusiajam ir suteikti jam pagalbą, kol atvyks medikai. Pirmoji pagalba, tai paprasti tikslingi veiksmai, naudojant turimas pirmosios pagalbos teikimo priemones ar kitokias priemones bei medžiagas, siekiant išsaugoti nukentėjusiojo gyvybę ar sustabdyti sveikatai žalingus veiksmus.

Ūkio aptarnavimo būrio nuteistieji užsiėmimo metu turėjo galimybę ne tik išklausyti lektoriaus paskaitą, bet ir dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose, kurių metu Egidijus Kalinaitis pademonstravo kaip gaivinti nukentėjusįjį, akcentavo kuo skiriasi suaugusio ir vaiko gaivinimas, kaip elgtis užspringus žmogui ar prasidėjus arteriniam kraujavimui, kaip transportuoti nukentėjusįjį. Mokymuose dalyvavę nuteistieji aktyviai dalyvavo diskusijoje, dalijosi savo patirtimi suteikiant pirmąją pagalbą ir suprato, kad savo žinias šioje srityje reikia atnaujinti nuolat.

Dėkojame savanoriui, kuris negailėdamas savo brangaus laiko, vadovaujasi principu: padėk kitam. Šiandien jis padėjo suprasti, kad kiekvienas iš mūsų taip pat gali būti naudingas į nelaimę patekusiam žmogui. Reikia tik noro ir žinių.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 12 d. 13:08
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos