Naujienos

NUTEISTŲJŲ KŪRYBA PATEIKTA ŠIAULIEČIŲ VERTINIMUI

2019-12-06

Priešventiniu laikotarpiu išsipildė kūrybai nemažai laiko skiriančiųjų nuteistųjų svajonė – jų sukurti suvenyrai, stilingos interjero detalės, meniškai dekoruoti kasdienio naudojimo daiktai pateikti šiauliečių vertinimui. Jau savaitę Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų centre veikia Šiaulių tardymo izoliatoriuje kalėjusių ir dabar kalinčių nuteistųjų kūrybos paroda. Parodai darbus atrinko patys jų autoriai ir Resocializacijos skyriaus specialistai.

Šiandien ūkio aptarnavimo būrio nuteistieji ir įstaigos darbuotojai nuvyko į Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų centrą ir apžiūrėjo veikiančią parodą. Socialinių paslaugų centro darbuotojai tvirtino, kad paroda muša populiarumo rekordus ir visus ją lankančius maloniai stebina preciziškai sukurtais darbais, jų įvairove. „Pateikėme tik nedidelę dalį visų mūsų įstaigoje esančių nuteistųjų kurtų kūrinių. Tai – pirmasis mūsų bandymas izoliatoriuje laikomų asmenų kūrinius eksponuoti už įstaigos ribų. Džiaugiamės gražiais atsiliepimais. Jie parodo besikeičiantį visuomenės požiūrį į pozityvių pokyčių siekiančius nuteistuosius“,- sakė Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius. Jis padėkojo centro vadovybei, kuri maloniai sutiko užleisti savo parodų erdvę nuteistųjų kūriniams.

Socialinių paslaugų centro vadovė Vida Šalnienė ir socialinių programų koordinatorius Vilius Ražinskas papasakojo apie centro veiklą, jo lankytojų poreikius ir galimybes save realizuoti per įvairias veiklas. V. Šalnienė pastebėjo, kad nuteistųjų darbų paroda nepalieka abejingų: stilizuotos metalinės rožės, suvenyrinės medinės dėžutės, motociklo modelis su veikiančiomis šviesomis maloniai stebina centro lankytojus. Parodą aplankęs vienas iš išgirtųjų meno dirbinių autorius apie gėlių iš metalo gamybos procesą nedaugžodžiavo, tačiau neslėpė, kad malonu išgirsti teigiamus vertinimus.

Planuojama, kad nuteistųjų darbų paroda Socialinių paslaugų centre veiks iki sausio 7 d. Abiejų įstaigų vadovai aptarė ir tolesnio bendradarbiavimo galimybes. Tai ne pirmas Šiaulių tardymo izoliatoriaus bendradarbiavimo projektas su centru. Pernai prieš Kalėdas Socialinių paslaugų centro lankytojus izoliatoriaus darbuotojai pakvietė kartu nueiti į teatrą.


 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 6 d. 14:47
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos