Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

Nuteistųjų teatro gastrolės: ovacijos, padėkos ir kvietimas atvykti vėl

Visą rudenį brandintas išskirtinio susidomėjimo sulaukęs Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistųjų spektaklis N. Gogolio pjesės „Revizorius“ motyvais iškeliavo už izoliatoriaus sienų. Šiandien sodraus humoro ir gyvenimiškų situacijų kupiną spektaklį galėjo pamatyti Panevėžio pataisos namų nuteistosios ir darbuotojai.

Spektaklio režisierius, dailininkas ir sumanytojas nuteistasis Viktoras Vilkauskas pasakojo, kad šių metų liepą žiūrovus sužavėjęs teatrinis bandymas - unikalus, nes tokią linksmą komediją įkalinimo įstaigoje vargu ar bus kas nors pastatęs. Šiaulių izoliatoriuje spektaklis buvo rodytas ne kartą. Nuteistųjų aktorių talentui plojo ne tik likimo broliai, bet ir įstaigos darbuotojai, aukšti įvairių valstybės institucijų atstovai. Norinčiųjų pamatyti spektaklį buvo tiek, kad teko organizuoti net keletą pasirodymų.

Pasiruošti gastrolėms užtruko, nes teko spektaklį adaptuoti kelionėms po Lietuvą. V. Vilkauskas koregavo scenarijų, sumažino aktorių trupę, perdarė stacionaras dekoracijas į kompaktiškesnes, kad kelionėse daug vietos neužimtų. Teatrui visą laisvalaikį skiriantis režisierius ir aktoriai tikino, kad spektaklis dėl sumažėjusio sąstato netapo prastesnis. „Atvirkščiai, po peržiūrų Šiaulių tardymo izoliatoriuje pamatėme, ką vertėtų daryti kitaip ir padarėme. Spektaklis tapo dinamiškesnis, gyvesnis. Žinodami, kad jį rodysime labai moteriškai auditorijai Panevėžio pataisos namuose, įterpėme subtilių akcentų, kad dar labiau sužavėti žiūrovus“,- apie pasiruošimą svarbiai gastrolių dienai pasakojo trupės siela tapęs Viktoras.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistųjų spektaklio pažiūrėti pilnutėlė Panevėžio pataisos namų salė. Į teatrą moterys rinkosi pasipuošusios, buvo akivaizdu, kad proga joms – svarbi ir neeilinė. Savo susižavėjimą spektakliu žiūrovės reiškė nuoširdžiu juoku, garsiais plojimais, negailėjo gražių žodžių aktorių gebėjimams persikūnyti į pjesės personažus, meniškoms dekoracijoms, nuostabą joms kėlė ir itin teatrališki aktorių kostiumai.

„Jei į Panevėžį mūsų nuteistieji vyko su šiokiu tokiu nerimu, ar viskas gerai pavyks, tai po spektaklio užliejo labai geros emocijos. Dėl itin šilto priėmimo, žiūrovių ovacijų ir išaugusio teatro trupės narių pasitikėjimo savo galimybėmis buvo verta tiek stengtis“- sakė nuteistuosius aktorius į gastroles lydėjusios Šiaulių tardymo izoliatoriaus resocializacijos specialistės.

Gerą nuotaiką spinduliuojanti pjesė – ne vienintelė nuteistųjų teatro trupės repertuare. Aktoriai intensyviai ruošiasi žiemos švenčių maratonui ir tikisi pažerti staigmenų ne tik suaugusiems bet ir mažiesiems žiūrovams.

Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 18 d. 08:24

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?