Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

Nuteistųjų teatras Šiaulių moksleivius pakvietė į žiemos pasaką

Tik ką iš sėkmingų gastrolių Panevėžio pataisos namuose grįžusi Šiaulių tardymo izoliatoriaus teatro trupė laiko atokvėpiui neturėjo, nes šiandien jų laukė dar viena ypatinga premjera. Izoliatoriaus muziejų lankiusiems Šiaulių miesto Vinco Kudirkos progimnazijos moksleiviams jie parodė naujausią savo darbą – Kalėdinę pasaką. Nerimo būta, pripažino tiek aktoriai, tiek jiems talkinę įstaigos resocializacijos specialistai: neaišku, kaip paaugliai priims paprastą, be jokių ypatingų vaizdo, garso efektų jiems kurtą pasaką. Jau pirmosiomis spektaklio minutėmis paaiškėjo, kad nerimauta be reikalo. Pasakos personažai – Burtininkas, Husaras ir Kalėdų senelis moksleivius pakvietė tapti pasakos herojais ir kartu įveikti linksmas užduotis. Vaikai piešė, atsakinėjo į klausimus, minė mįsles ir labai stengėsi, kad Burtininko burtai atskleistų dar daugiau pasakos siužeto netikėtumų. Kalėdų Senelis nei vieno dalyvio nepaliko be dovanų. Moksleiviai apdovanoti jau vasarą Kalėdoms ruoštis pradėjusių izoliatoriaus kalėdinių dirbtuvių meistrų dovanėlėmis. Progimnazijai nuteistieji dovanojo pačių pagamintą gerų norų namelį, į kurį per kaminą galima sumesti visos mokyklos bendruomenės gerus norus bei įteikė pačių tapytą paveikslą.

Spektaklio dalyviais tapę moksleiviai net Kalėdų seneliui išėjus iš salės skirstytis neskubėjo. Jų veiduose švietė šypsenos. Spektaklis apie gerumą - amžina ir visada aktuali tema. „Norėjome, kad vaikai išsineštų gerumo. O pasakos siužetas tam padėjo. Jie kūrė, dalijo dovanas, prisiminė savo brolius, seses, klasės draugus, kurie nedalyvavo šventėje, bet sulauks mūsų Kalėdų Senelio dovanų. Jautėme, kad mažiesiems žiūrovams patiko, o dėl to buvo verta stengtis“,- įspūdžiais po premjeros dalijosi pasakoje vaidmenis sukūrę nuteistieji.

Pirmasis teatro trupės spektaklis pagal N. Gogolio pjesę „Revizorius“ buvo parodytas šių metų liepos mėnesį izoliatoriuje. Praeitą savaitę nuteistieji ją vaidino Panevėžio pataisos namuose. Vaikišką spektaklį izoliatoriaus teatro trupė pradėjo kurti dar vasarą. Visi teatro trupės dalyviai dirba ūkio aptarnavimo būryje, tad repeticija po darbo ir savaitgaliais. Laisvalaikiu net kelis mėnesius jie visi gamino kalėdines dovanėles mažiesiems spektaklių žiūrovams. Kalėdinės pasakos aktoriai tikisi, kad šventiniu laikotarpiu jų kurtą vaidinimą pamatys ir daugiau vaikų.

Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 22 d. 15:31

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?