Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Keturkojė pataisos pareigūnė - nepamainoma pagalbininkė

Šiaulių tardymo izoliatoriaus kinologas Virginijus Lukošius į darbą atvyksta ne vienas, o su devintus metus skaičiuojančiu tarnybiniu šunimi. Esra į Šiaulių tardymo izoliatorių atkeliavo iš Marijampolės kinologijos centro. Kaip pasakoja V. Lukošius, šuo per porą savaičių apsiprato naujoje vietoje ir ėmėsi darbo. Esrai priskirta užduotis išties nelengva. Ji ieško narkotinių medžiagų. Jei nežinotum, kiek Esrai metų, nė neįtartum, kad ji – pakankamai brandaus amžiaus. Esra – nenustygsta vietoje ir net per fotosesiją nė neketina pozuoti, o sukasi apie Virginijų, nenuleisdama akių nuo „stebuklingos“ kinologo kišenės, kurioje – Esros mėgstami gardumynai. Abu keliauja vykdyti paskirtų užduočių: tikrina į izoliatorių atgabentų asmenų daiktus, dalyvauja kamerose atliekamose kratose. V. Lukošiui su keturkoje pagalbininke teko ir neįprasta misija – tikrinti didžiulę paramos knygomis siuntą. Esra skrupulingai apuostė kiekvieną leidinį, neskubėdama judėdama nuo dėžės prie dėžės. Nieko įtartino neaptikus, knygos nukeliavo pas skaitytojus.

„Esra – jau brandaus amžiaus tarnybinis šuo. Dairomės jai pagalbininko. Ji gyvena mano namuose. Kitais šeimos nariais ypatingai nesidomi, svarbiausias žmogus jai esu aš“,- apie keturkoję porininkę pasakojo V. Lukošius. Esra su Virginijumi vykdo ne tik izoliatoriuje jiems priskirtas užduotis. Kai reikia – vyksta į kitas įkalinimo įstaigas, dalyvauja atsakingose bendrose operacijose. Vienos tokios operacijos Pravieniškėse metu Esra aptiko slepiamas narkotines medžiagas.

Tris dešimtmečius policijoje kinologu tarnavęs V. Lukošius pažymi, kad tarnybinio šuns funkcijos policijoje ir įkalinimo įstaigoje skiriasi. “Policijoje iš šuns reikalaujama daugiau. Jie seka pėdsakais, ieško gyvų ir mirusių žmonių, ieško narkotinių medžiagų. Čia Esra specializuojasi narkotikų paieškoje. Dar tu izoliatoriaus tarnybiniai šunys – Sali ir Isko vykdo įstaigos perimetro apsaugą“,- sakė kinologas.

Esra su Virginijumi ne tik puikiai atlieka savo tiesiogines pareigas, tačiau vykdo ir socialinę misiją – supažindina visuomenę su izoliatoriaus tarnybiniais šunimis. Su Esra jie buvo nuvykę į Šiaulių miesto aklųjų organizuotą renginį. „Nepakartojami įspūdžiai tiek mums su Esra, tiek dalyviams. Nors jie Esros nematė, tačiau neabejotinai pajuto jos skleidžiamą pozityvią nuotaiką, empatiją, norą padėti“,- apie neeilinį renginį pasakojo V. Lukošius.

Paklaustas, kas laukia izoliatoriaus tarnybinių šunų, kai jie nebepajėgs tinkamai atlikti savo pareigų, kinologas šyptelėjo:“tas pats, kas ir mūsų – pensija. Tarnybiniai šunys neatiduodami į prieglaudą. Turėtų gyventi su manimi“. Šiuo metu V. Lukošiaus namuose – keturi augintiniai ir visiems jiems pakanka kinologo dėmesio ir meilės.

Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 16 d. 14:34