Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

JAUTRI PARODA KALINČIŲJŲ ŠIRDYSE PASĖJO GERUMO GRŪDUS

2021-08-13

Didelio susidomėjimo kitose laisvės atėmimo vietose sulaukusi nepilnamečių nuteistųjų darbų paroda „Nupiešk Dievą, kuris yra šviesa, meilė, laisvė“ buvo pristatyta Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Ji sulaukė didžiulio kalinčiųjų susidomėjimo ir daugybės pozityvių atsiliepimų. Kaip teigė resocializacijos ir dinaminės priežiūros pareigūnai, net viskam abejingi skeptikai, aplankę parodą, paskaitę prie paveikslų pridėtas jų autorių istorijas, liko nuoširdžiai sujaudinti ir tvirtino, kad ši paroda – vienas geriausių renginių, privertusių susimąstyti apie savo gyvenimo prasmę. Nors padėkų, gražių atsiliepimų raštu suimtieji ir nuteistieji raštu dažniausiai neišsako, tačiau parodos lankytojai savo įspūdžiais dalijosi ir savo laiškuose įstaigos administracijai. „Nuoširdžiai dėkoju Faustai Palaimaitei, Šiaulių ir Kauno tardymo izoliatorių administracijoms už nepilnamečių kalinukų tapybos paveikslų parodą. Puikus renginys. Šaunuoliai vaikai. Daugiau panašių renginių. Dėkoju“,- rašo ilgametę laisvės atėmimo bausmę atliekantis parodos lankytojas.

„Galbūt dalyvavimas šiame projekte ir nepakeis nuteistųjų likimo, tačiau dauguma jų pirmą kartą buvo įvertinti ir sugebėjo pradėtą gerą darbą atlikti iki galo“, – per parodos pristatymą yra sakiusi projekto iniciatorė sesuo Fausta Palaimaitė. Tai, kad nepilnamečių nuteistųjų bandymas tapant padėti sau padeda ir parodą aplankantiems jų likimo broliams kitose kalinimo įstaigose – akivaizdu, nes drobėse simboliais perteiktas tylus prašymas ne smerkti, o padėti atsikelti.

Nuo rugpjūčio 15 d. iki rugpjūčio 23 d. paroda bus pristatoma Šiaulių miesto bendruomenei Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Rugpjūčio 15 d. po 10 val. šv. Mišių parodą atidarys šio projekto siela F. Palaimaitė. Kviečiame šiauliečius dalyvauti.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugpjūčio 13 d. 13:35
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?