Naujienos

IZOLIATORIŲ KALĖDOMS IŠDABINO DOVANOTOS EGLĖS IR RANKŲ DARBO PUOŠMENOS

Šiaulių tardymo izoliatorius prieš didžiąsias metų šventes tarsi nusimeta pilką kasdienybės rūbą ir virsta jaukiu kalėdiniu miesteliu, kuriame papildomos veiklos pakanka ir darbuotojams, ir kalintiesiems. Gerokai prieš Kalėdas atsidaro kalėdinės kūrybinės dirbtuvės: jose Resocializacijos skyriaus specialistų padedami nuteistieji ir suimtieji gamina žaislus eglutėms, kalėdines dekoracijas, kuria atvirukus, kurie keliaus ne tik pas artimuosius, bet savanoriams, socialiniams partneriams.

„Visi kalintieji labai noriai įsitraukia į pasiruošimą šventėms, gamina dekoracijas, ypatingai daug laiko ir pastangų skiria kurdami atvirukus, mokosi vieni iš kitų, įdeda labai daug darbo ir širdies, kad jų darbai pradžiugintų kitus“,- pasakoja Resocializacijos skyriui laikinai vadovaujantis Aleksandras Molčanovas.

Režiminiame korpuse jau kuris laikas veikia vietinis kalėdinis paštas. Suimtieji ir nuteistieji gali pasveikinti darbuotojus, vieni kitus artėjančių švenčių proga. Nors iki Kalėdų dar kelios dienos, pašto dėžutės – beveik pilnos. Šiais metais izoliatoriaus režiminio korpuso kiekviename aukšte darbuotojus ir kalinčiuosius džiugina natūralios, suimtųjų ir nuteistųjų pagamintais žaislais padabintos eglutės. Nuostabaus grožio egles izoliatoriui dovanojo šiaulietė Monika Aleksieriutė. „Monikai esame nuoširdžiai dėkingi. Ji jau trečius metus įstaigai dovanoja nuostabaus grožio natūralias eglutes. Monika – išskirtinis žmogus, nes nė kiek nesuglumo, kai paskambinę paklausėme, ar galėtų kalėjimui dovanoti Kalėdų eglutę. Išrinko gražiausią ir dar visiems gražių švenčių palinkėjo“,- apie izoliatoriaus bendravimo su M. Aleksieriute pradžią pasakojo įstaigos direktoriaus pavaduotoja Rasa Šošič.

Geraširdės šiaulietės dovanotas egles papuošė nuteistųjų ir suimtųjų ir resocializacijos pareigūnų rankomis gaminti žaislai. Net ir labai įdėmiai tyrinėjant, dviejų vienodų žaislų aptikti nepavyktų. Jie ne tik originalūs – kiekvienas kūrėjas juose paliko dalį savo širdies žilumos. Resocializacijos specialistai pastebėjo, kad norinčiųjų prisidėti prie įstaigos erdvių puošimo – gerokai daugiau, nei galima dirbtuvėse sutalpinti. „Kviečiame į kūrybinius užsiėmimus, juos organizuojame ir kamerose, kad visi norintys galėtų pasidžiaugti artėjančių Kalėdų laukimu. Kalinčiųjų pagamintos dekoracijos, žaislai savo meniškumu nustebina ir pačius kūrėjus – nemanė, kad jiems taip puikiai pavyks“,- sakė A. Molčanovas.

Artimiesiems jau skrieja suimtųjų ir nuteistųjų kalėdiniai laiškai, atvirukai, daug jų sulaukia ir kalintieji. Giminės atvyksta pasimatyti su izoliatoriuje laikomais artimaisiais, organizuojami renginiai, lankosi įvairių konfesijų dvasininkai, savanoriai. Koplyčioje įkurdinta įspūdinga kalinčiųjų iki gyvos sukurta prakartėlė. „Reikėjo pamatyti kaip jie stengėsi. Rezultatas pranoko ir mūsų visų ir įstaigos kapeliono Raimundo lūkesčius“ – sakė A. Molčanovas.

„Kalėdos – dalijimosi gerumu metas. Dalijamės kas kuo galim: vieni dovanoja eglutę, kiti – žaisliuką jai, kažkas pasako gerą žodį, taip kuriama kalėdinė nuotaika. Artėjančių švenčių proga linkiu iš naujo atrasti save ir kitus žmones, kad būtume vieni kitiems jautresni, supratingesni ir geresni“,- linkėjo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius. Jis užsiminė, kad jaukios ir žaismingos kalėdinės įstaigos dekoracijos dar slepia malonias šventines staigmenas, kurių sulauks ir darbuotojai, ir kalintieji.

 

Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 21 d. 16:59

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?