Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

Izoliatoriaus koplyčioje – malda už mirusius artimuosius

Spalio 31 d. Šiaulių tardymo izoliatoriaus koplyčioje suimtiesiems (nuteistiesiems) vyko edukacinė paskaita-diskusija „Vėlinių tradicijos“. Resocializacijos skyriaus specialistė Birutė Butkuvienė pasakojo apie Visų šventųjų ir Vėlinių tradicijas, jų prasmę bei pagarbą mirusiesiems. Renginio dalyviai prisiminė Anapilin artimuosius, juos pagerbė uždegdami žvakutę ir sukalbėdami maldą.

Resocializacijos specialistai pastebi, kad šventės, atmintinos dienos, susijusios su artimaisiais, šeima, įkalinimo įstaigoje priimamos itin jautriai, nes priverstinis išsiskyrimas suardo šeimos tradicijas, trūkinėja socialiniai ryšiai. “Galbūt būdamas laisvėje ir kasmet uždegdamas žvakutes ant mirusiųjų artimųjų kapų, žmogus net nesureikšmina šio ritualo, tačiau kai to nebegali padaryti, atsiranda vidinis skausmas, tuštuma, kurią užpildyti sunku”,- sakė renginio organizatorė. Tai, kad yra proga pasikalbėti apie skaudžius dalykus, surasti kitą būdą pagerbti mirusius artimuosius – suteikia vilties ir kuria bendrystės su šeima jausmą.

Vėlinės – visų mirusiųjų pagerbimo šventė. Iki šių dienų išliko paprotys prisiminti ir pagerbti mirusiuosius.

 

Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 31 d. 13:31

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?