Naujienos

INOVATYVI „LEGO SERIOUS PLAY“ METODIKA SĖKMINGAI IŠBANDYTA RESOCIALIZACIJOJE

Visame pasaulyje paplitusią metodiką „LEGO SERIOUS PLAY“ Šiaulių tardymo izoliatoriaus Saugumo valdymo skyriaus dinaminės priežiūros modelį taikantys specialistai Dainius Čiūdaras, Julita Barkauskienė, Ligita Dilinskienė, Reda Ščerbauskienė panaudojo organizuodamos švietėjiškus užsiėmimus su kalinčiaisiais. Ši metodika padeda išmokti greičiau priimti spremdimus, atlikti problemų giluminę analizę, moko susitarti sprendžiant bendrus klausimus, gerinti vidinę komunikaciją

„LEGO SERIOUS PLAY“, tai: inovatyvus, eksperimentinis procesas, sukurtas paskatinti inovatyvumą ir verslumą, tačiau pastaruoju metu taikomas ir kitų sričių mokymams. Tyrimai rodo, kad šis mokymosi procesas, kai įveiklinamos mintys ir rankos, pagilina ir sureikšmina patį pasaulio suvokimo procesą, sustiprina reflektyvumą ir leidžia palaikyti efektyvų dialogą, įtraukiant kiekvieną grupės narį“- apie pasirinktos metodikos privalumus pasakojo pareigūnas D. Čiūdaras.

Dalyviai buvo suskirstyti į 3 komandas, kuriose buvo po 3 narius iš kiekvienos grupės. Pirmiausia specialistai supažindino nuteistuosius, kas tai yra LEGO SERIOUS PLAY, kuo šis mokomasis žaidimas gali būti naudingas jų asmeniniam tobulėjimui. Po to vyko praktinis užsiėmimas su Lego konstruktoriaus kaladėlėmis. Dalyviai turėjo atskleisti savo gebėjimus ir kūrybingumą ir įvykdyti užduotį tema "Šiaulių tardymo izoliatoriaus gerbūvio gerinimas". Pristatydami savo idėjas, dalyviai pateikė kaip jie įsivaizduoja save vadovo - lyderio vaidmenyje ir kokius sprendimus priimtų, gerindami įstaigos infrastruktūrą, kalinimo sąlygas. Kiekvienas dalyvis galėjo prisidėti savo žiniomis ir nuomone nagrinėjama tema. Pareigūnai stengėsi, kad diskusijoje vyrautų sąžiningas ir atviras dialogas bei būtų sukurta bendradarbiavimo atmosfera, nei vienas iš dalyvių nedominuotų kitų sąskaita. LEGO kaladėlės tapo vienijančiu elementu, nes jį gali naudoti kiekvienas, nepriklausomai nuo savo išsilavinimo, pozicijos ar kultūros. Renginio dalyviams buvo įteiktos simbolinės dovanėlės. Organizatoriai teigė, kad užsiėmimas sulaukė itin daug teigiamų atsiliepimų, padėkų jį iniciavusiems pareigūnams ir prašymų panašius užsiėmimus organizuoti dažniau. Ne vienas dalyvis pažymėjo, kad renginys suteikė galimybę atsiverti ir diskutuoti be asmeninių įtampų ir emocinės trinties.

Lego2

 

 

 

Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 20 d. 15:47

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?