Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

Europos muziejų naktis paminėta ir Šiaulių kalėjime

Lietuvos kalėjimų tarnybos Šiaulių kalėjime jau tampa tradicija paminėti Europos muziejų naktį. Paminėtina, kad Lietuvos muziejai šiame renginyje šiemet dalyvavo jau 18 kartą.

 

Šiauliuose projekto „Europos muziejų naktis“ organizatorius – „Aušros“ muziejus. Šio renginio organizatoriai jau ketvirtą kartą pakvietė renginyje dalyvauti ir Šiaulių kalėjimą.

 

Renginiui Šiaulių kalėjimo darbuotojai ir nuteistieji pasiruošė iš anksto. Siekiant sklandaus renginio organizavimo buvo parengtas ir Šiaulių kalėjimo viršininko sprendimu patvirtintas renginio organizavimo tvarkos aprašas. Kalėjimo kiemą, administracinio pastato bendrąsias patalpas ir muziejų papuošė geriausi nuteistųjų meniniai darbai.

 

Nors Europos muziejų naktis Šiaulių kalėjime organizuojama ne pirmą kartą, tačiau susidomėjimas išlieka milžiniškas. Siekiant, kad viskas vyktų sklandžiai bei būtų užtikrintas įstaigoje laikomų asmenų ir lankytojų saugumas bei suimtųjų ir nuteistųjų dienotvarkė, buvo suorganizuotos 3 ekskursijos po 18 žmonių. Lankytojų registracija prasidėjo gegužės 2 d. Šiaulių „Aušros“ muziejaus tinklapyje paskelbus registracijos pradžią, užpildžius jau minėtą tvarkos aprašą ir prašymo dalyvauti renginyje formą. Tik paskelbus apie galimybę apsilankyti Šiaulių kalėjime, vos per 3 valandas visos laisvos vietos buvo užimtos. Paminėtina, kad pernai tam reikėjo visos darbo dienos.

 

Lankytojai renginio metu buvo supažindinti Šiaulių kalėjimo istorija, apsilankė įstaigos muziejuje, susipažino su nuteistųjų laisvalaikio metu sukurtais meniniais dirbiniais, kalėjime laikomų asmenų buitimi, teisine padėtimi, laisvalaikio užimtumu. Ekskursijos metu aplankyta nuteistųjų rankomis įrengta koplyčia, apsilankyta virš pasivaikščiojimų kiemelių, kur atsiveria gražus peizažas į Talkšos ežerą ir miesto centrą. Lankytojams buvo atverta viena gyvenamoji kamera, į kurią įėję patys galėjo susipažinti su realiomis įkalintų asmenų sąlygomis. Ekskursijos pabaigoje tuneliu lankytojai palydėti į suimtųjų ir nuteistųjų priėmimo - paskirstymo patalpas, supažindinti su įkalintų asmenų priėmimo tvarka.

 

Po ekskursijos kalėjimo viršininkas Paulius Blažukas su kitais kalėjimo darbuotojais atsakė į lankytojų klausimus bei paprašė atvykusiųjų paraginti savo pažįstamus, artimuosius ar draugus rinktis gana svarbią ir šiuo metu labai reikalingą bausmių vykdymo sistemos pareigūno profesiją. Lankytojams buvo išduoti lankstinukai su pareigūno profesijos viešinimu, detaliai įvardinti pareigūno profesijos privalumai, priėmimo sąlygos, karjeros perspektyvos.

Visi lankytojai dėkojo įstaigos administracijai už suteiktą galimybę apsilankyti kalėjime, minėjo, kad „pagaliau iš antro ar trečio karto‘ pavyko užsirašyti į ekskursiją. Įspūdžių pakako visiems. Tikimės, kad kitais metais Europos muziejų nakties tradicija bus tęsiama.

 

Informacija atnaujinta 2023 m. gegužės 16 d. 09:28