Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

Dovana Šiaulių tardymo izoliatoriaus bibliotekai paskatino sportuoti

Šią savaitę Šiaulių tardymo izoliatoriaus bibliotekos fondus papildė net 586 populiarios knygos. Jas bibliotekai dovanojo įstaigoje laikomas suimtasis ir jo artimieji. Dauguma dovanotų knygų – naujos ir skaitytojų graibstomos tiek knygynuose, tiek bibliotekose. Tai, kad knygos izoliatoriuje tikrai ras savo skaitytoją, neverta ir abejoti, nes jos buvo surinktos atsižvelgiant į įstaigos bibliotekininkės Erikos Urbonienės sudarytą labiausiai pageidaujamų knygų sąrašą. „Parama išties vertinga. Galima sakyti, kad padovanotos knygos, kurių labiausiai ieško skaitytojai: naujausi bestseleriai, teisinės literatūros leidiniai, žymių žmonių autobiografinės knygos, istorinė, mokslinė-fantastinė, psichologinė literatūra“,- sakė E. Urbonienė. Ji pažymėjo, kad biblioteka pasipildė ir aktualiais leidiniais anglų kalba, kurių bene labiausiai ieško tobulinantieji šios kalbos įgūdžius bei užsieniečiai.

Paramos teikėjai, prieš atgabendami knygas, turėjo vieną sąlygą – kad ši dovana kalinčiuosius įkvėptų keistis, skatintų juos daryti gerus darbus. Resocializacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Ramoškaitė pasakojo, kad ieškota įvairių būdų, kaip į pozityviąją grandinę įtraukti kuo daugiau suimtųjų ir nuteistųjų. Taip gimė masinės mankštos idėja. Pirmoji masinė mankšta įvyko dovanotųjų knygų perdavimo bibliotekai proga. Dalyviai lapkričio 11 rytą rinkosi lauko sporto aikštyne ir skambant muzikai intensyviai mankštinosi kone valandą. „Įspūdžiai – patys geriausi. Drąsiai galima sakyti, kad renginys pranoko organizatorių ir dalyvių lūkesčius. Gaila, kad įstaigos specifika ir saugumo reikalavimai neleidžia į masinę mankštą pakviesti daugiau suimtųjų ir nuteistųjų, tačiau dalyvavusieji pasisėmė sveikatos, gerų emocijų, visi čia pasijutome kaip sporto klube“,- masinės mankštos dalyvių įspūdžius perteikė R. Ramoškaitė. Emocinis užtaisas, pasak dalyvių, toks stiprus, kad tiesiog privalu masines mankštas paversti tradicija, o blogas oras tam nepamaišys, nes yra nusiteikimas dalyvauti ir puikias emocijas patirti dar ne kartą.

Resocializacijos specialistai svarsto, kaip į projektą įtraukti daugiau dalyvių ir dėkoja įstaigos bibliotekos rėmėjams ne tik už knygas, bet ir už moralinį iššūkį, virtusį švente kalintiesiems ir darbuotojams.

Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 10 d. 15:01

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?