Naujienos

DEŠIMTMEČIAI KALĖJIMO BIBLIOTEKOJE PRETENDUOJA Į REKORDĄ

2021-12-20

Keturiasdešimt metų tarp knygų ir jas skaitančių kalinčių žmonių. Šiaulių tardymo izoliatoriaus bibliotekininkę Verą Zaicevą galime vadinti rekordininke, nes vargu ar atrasime keturis dešimtmečius be pertraukų pataisos įstaigos bibliotekoje išdirbusį kitą šios profesijos atstovą. Gruodžio 23-oji Verai – paskutinė darbo diena. Pirmadienį su bibliotekininke atsisveikino administracija, kolegos.

„Dėkojame Jums 40 nepriekaištingo darbo metų, už Jūsų įdėtą triūsą puoselėjant įstaigos biblioteką, už gebėjimą socialiai pažeidžiamiems žmonėms atverti įdomų, pozityvius pokyčius skatinantį, knygų pasaulį. Ačiū, kad buvote puikia kolege ir patikima komandos nare.“ V.Zaicevai už nepriekaištingo darbo dešimtmečius dėkojo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius. Kolegos Verai linkėjo prasmingos naujo gyvenimo etapo pradžios.

Jos puoselėjama įstaigos biblioteka izoliatoriuje apsilankantiems svečiams kelia nuoširdų susižavėjimą. Joje – virš 8 tūkst. knygų. Neseniai skaitytojų galimybės gauti įvairesnių, naujesnių knygų praplėtė šalia izoliatoriaus pastatytas dalijimosi knygomis namelis, knygas mielai skolina Šiaulių savivaldybės viešoji biblioteka.

„Vera yra atsakingas, kruopštus, apie savo pasiekimus garsiai kalbėti nemėgstantis, kuklus žmogus, tačiau jos darbai kalba patys už save. Didžiuojamės, kad galėjome iš jos mokytis ir perimti jos sukauptą gerąją patirtį“,- sakė Resocializacijos skyriui laikinai vadovaujantis Aleksandras Molčanovas.

Paklausta, koks jos pirmas darbas bus išėjus į pensiją, V. Zaiceva ilgai negalvojo:„poilsis“. Bibliotekininkė pasakoja, kad izoliatoriaus bibliotekoje svečiavosi daug aukštų pareigūnų, ministrų, kai kurie jų dar nė gimę nebuvo, kai Vera jau dirbo šioje bibliotekoje. „Daug kas stebisi, kaip šitiek metų galima dirbti kalėjime. Tačiau metai lėkte pralėkė“,- sakė V. Zaiceva. Už nepriekaištingai atliekamą darbą bibliotekininkė yra ne kartą apdovanota padėkomis ir garbės ženklais.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 20 d. 10:35
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?