Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Biblioteka šiauliečiams pristatė nuteistųjų kūrybą

Šiaulių miesto Savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Aido g. 27) eksponuojama originali paroda.

Tai kūrybiniai darbai iš metalo, medžio, popieriaus, vytelių , kurių autoriai Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistieji ir suimtieji. Jų darbai yra nukeliavę ir net pelnę tarptautinį apdovanojimą Lenkijoje vykusioje tarptautinėje kalinių kūrybos parodoje.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bendradarbiavimas su tardymo izoliatoriumi prasidėjo 2020 m., kai buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Sutartis leidžia rengti ir vykdyti bendrus projektus, edukacinius užsiėmimus, organizuoti renginius, taip skatinant kalinčių asmenų integraciją į visuomenę.

Bendradarbiavimas su miesto biblioteka prasidėjo, kai nuteistieji pagamino ir prie vieno iš bibliotekos skyrių pastatė knygų namelį. Vėliau originalūs kalinčiųjų sumeistrauti knygų nameliai papuošė ir kitų bibliotekos skyrių prieigas, dovanodami skaitytojams galimybę dalintis knygomis.

Ši paroda - ne pirmasis Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistųjų ir suimtųjų kūrybos pristatymas šiauliečiais. Jų darbai buvo eksponuojami Šiaulių miesto savivaldybės Socialinės paramos centre. Izoliatorius – tradicinės Europos muziejų nakties Šiauliuose dalyvis, renginio metu pristatantis ir nuteistųjų ir suimtųjų kūrybinius projektus. Kasmet vykstantis renginys sulaukia itin didelio lankytojų susidomėjimo.

Nuteistųjų darbų parodą Šiaulių miesto bibliotekos skaitytojų skyriuje galima aplankyti iki gruodžio 31 d.

Informacija atnaujinta 2022 m. gruodžio 16 d. 14:04