Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

Betliejaus taikos ugnimi dalijosi nuteistieji ir darbuotojai

Šiaulių tardymo izoliatoriaus darbuotojai ir nuteistieji, įstaigoje dirbantyss ūkio darbus, dalijosi vadinamąja Betliejaus ugnimi, jiems buvo pristatyta jos atsiradimo istorija: iš pat Betliejaus taikos ugnį neša skautai ir ja, peržengdami valstybių sienas, dalijasi su kitais.

Šiemet ugnis į Lietuvą atkeliavo iš Lenkijos skautų rankų ir artimiausiu metu keliaus į Latvijos teritoriją. Ugnis nešama į globos, socialines įstaigas, ligonines – ten, kur jos labiausiai reikia. Jos šviesa bei šiluma dalijamasi su šių įstaigų darbuotojais bei gyventojais.

Žemaitijos skautų organizacijos Jono Kuprionio skautų vyčių būrelio pirmininkas, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodo ūkvedys ir edukologas Giedrius GirdvainisBetliejaus taikos ugnį nusprendė padovanoti įkalinimo įstaigai.

G. Girdvainis Šiaulių tardymo izoliatorių pasirinko neatsitiktinai, įstaigoje jis yra aktyviai savanoriavęs, čia laikomiems asmenims neatlygintinai teikė edukacines paslaugas. Jis puikiai žino įstaigoje laikomų asmenų problematiką, nuotaikas, todėl, pasitaikius progai, nutarė čia vėl apsilankyti ir padovanoti Betliejaus taikos ugnį.

Nuteistieji ir darbuotojai noriai pasidalijo Betliejaus taikos ugnimi, uždegdami savo atsineštas žvakutes nuo Giedriaus atneštos žvakės ir šią ugnį atnešė į savo darbo ir gyvenamąsias vietas, taip pat pasidalijo ja ir su renginyje negalėjusiais dalyvauti kolegomis. Ne vienas darbuotojas žvakutę parsinešė ir į namus. Betliejaus taikos ugnies šviesa ir šiluma pasklido dar plačiau.

Informacija atnaujinta 2022 m. gruodžio 23 d. 11:58