Naujienos

Į ĮKALINIMO ĮSTAIGĄ AREŠTO BAUSMĖS ATLIKTI ATVYKĘ NEBLAIVŪS ASMENYS RIZIKUOJA SULAUKTI DAR VIENOS BAUSMĖS

2019-09-18

Nuo šių metų liepos 6 d., pasikeitus Bausmių vykdymo kodekso nuostatoms, reglamentuojančioms arešto bausmės atlikimą, nuteistieji, kuriems teismas paskyrė arešto bausmę (jei jiems nevykdomas suėmimas), ne vėliau kaip per septynias dienas po nuosprendžio įsiteisėjimo privalo patys atvykti į pataisos įstaigą atlikti arešto bausmės. Į šiuos pokyčius kai kurie nuteistieji, deja, ne visada žvelgia rimtai ir atsakingai, klaidingai mano, kad atvykti „atsėdėti parų“ galima ir neblaiviam.

Rugsėjo 16 d. į Šiaulių tardymo izoliatorių atlikti teismo paskirtos bausmės atvyko vyriškis. Nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas. Izoliatoriaus Saugumo valdymo skyriaus pareigūnai iškvietė policiją. Nuteistajam buvo nustatytas 2,76 prom. girtumas, surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Rugsėjo 17 d. arešto bausmės į įstaigą atvykęs asmuo taip pat „kvepėjo“ alkoholiu. Iškviesti policijos pareigūnai jam nustatė 0,91 prom. girtumą. Tą pačią dieną, tik keliomis valandomis vėliau atlikti arešto bausmės atvyko nuteistasis, nuo kurio taip pat sklido alkoholio kvapas. Jam policijos pareigūnai nustatė 1,87 prom. girtumą.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius pažymėjo, kad įstaigos pareigūnai ir ateityje netoleruos atvykstančiųjų atlikti arešto bausmės nusižengimų. „Žmogus turi suvokti, kad atvykus neblaiviam atlikti teismo paskirtos bausmės, galima užsitraukti dar vieną bausmę – piniginę baudą, tad neatsakingo elgesio pasekmės gali būti itin skaudžios finansiškai“,- sakė direktorius.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus vadovybė visų įstaigos pareigūnų vardu nuoširdžiai dėkoja Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams, kurie bendradarbiauja su įstaiga ir padeda užkardyti viešosios tvarkos pažeidimus bei užtikrinti visuomenės saugumą

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 18 d. 16:05
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos