Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

ŠIAULIŲ TARDYMO IZOLIATORIUS PLEČIA UŽIMTUMO ERDVES KALINTIESIEMS

2022-09-12

Rugsėjo pradžioje Šiaulių tardymo izoliatoriuje duris atvėrė nauja užimtumui, įvairioms kūrybinėms veikloms pritaikyta patalpa. Antrą gyvavimo šimtmetį skaičiuojančiame izoliatoriuje galimybės pritaikyti patalpas šiuolaikiniams resocializacijos reikalavimams - itin ribotos, tad stengiamasi kūrybiškai atnaujinti esamą infrastruktūrą. Naujoji patalpa – visai neprimena kalėjimo, nukelia į šviesų, pozityvų, kone idilišką pasaulį. Būtent taip jos sienas ir lubas dekoravo patys nuteistieji. Ūkio aptarnavimo būrio nuteistieji, padedami Turto valdymo skyriaus darbuotojų per vasarą įrenginėjo naująją laisvalaikio erdvę. Anksčiau šioje vietoje buvo maisto produktų šaldymo patalpos, tačiau nelikus poreikio didelius maisto produktų atsargų kiekius sandėliuoti įstaigoje, į nedidelius kambarius panašūs šaldytuvai kurį laiką stovėjo apleisti. Darbams vadovavęs Kalėjimų departamento Turto valdymo skyriaus inžinierius Raimundas Navickas teigė, kad belieka stebėtis, kaip visų nuoširdaus darbo dėka nugyventos kamarėlės tapo jaukia, šviesia, pozityviai nuteikiančia erdve. „Pirmiausiai teko nešti šiukšles, griauti nereikalingas pertvaras, tvarkyti grindis, po to gimė sienų ir lubų dekoro eskizai. Tai, kas buvo nupiešta popieriuje nugulė ant sienų ir lubų. Rezultatas – džiuginantis. Tikimės, kad ilgai tarnaus ir praplės kalinčiųjų užimtumo galimybes“,- sakė R. Navickas.

Patalpoje sumontuota nauja vaizdo stebėjimo sistema, o resocializacijos specialistai yra parengę priemones ten pradedamoms organizuoti veikloms. „Patalpa – jauki ir universali. Ja naudosime ir susitikimams su savanoriais, švietėjiškoms, edukacinėms veikloms, taip pat – savarankiškiems kalinčiųjų užsiėmimams vykdyti. Jau įsigijome loginių žaidimų, kūrybinei veiklai būtinų priemonių, norintieji turės daugiau galimybių realizuoti save“,- sakė Resocializacijos skyriaus viršininkė Ernesta Pauliukaitienė.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 12 d. 16:08