Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

Diskusija su Šiaulių dramos teatro aktore Nomeda Bėčiūte

2014-02-26

Š. m. vasario 25 d. Šiaulių tardymo izoliatoriuje įvyko diskusija tema „Kodėl visuomenė turi išlaikyti kalėjimus“. Diskusijoje dalyvavo Šiaulių tardymo izoliatoriaus ūkio aptarnavimo būrio nuteistieji ir Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė.

Diskusijos dalyviai diskutavo apie tai kas yra visuomenė, kas ją sudaro, kokią pridėtinę vertę kuria kiekvienas žmogus. Anot N. Bėčiūtės, žmogaus mąstysena ir aplinkos suvokimas susideda iš dviejų esminių elementų: savo ir kitų vertinimo. Šie du elementai lyginami tarpusavyje ir taip sudaromas asmenybės požiūris į save aplinkos kontekste, kurį nulemia daugybė veiksnių. Labai retai žmonės supranta save teisingai, dėl to žmogus atitolsta ir susvetimėja su visa visuomene, o šiais laikais tai vis dažniau pasitaiko ir sukelia daugybę problemų.

Diskusijoje dalyvavę ūkio būrio nuteistieji sutiko su tuo, kad kartais žmonės ar jie patys darydami tai kas jiems patinka ar reikalinga pažeidžia visuomenės taisykles ir kitų žmonių teises bei laisves.

Anot aktorės N. Bėčiūtės, jei jau yra toks žmogaus požiūris, kuris nori pažeidinėti įstatymus, tai yra visuomenės problema, nes būtent visuomenė tokius žmones užaugina. Todėl visuomenė turi prisiimti atsakomybę ir kalėjimus privalo išlaikyti. Šiaulių dramos teatro aktorė teigė, „kad nereikia pykti ant veidrodžio, jeigu veidas yra kreivas“.

Ūkio aptarnavimo būrio nuteistieji sutiko, kad kiekvienas iš jų yra visuomenės dalelė ir kad tik nuo jų pačių priklauso kokioje visuomenėje jie gyvens.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. vasario 27 d. 13:49