Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

ŠIAULIŲ TARDYMO IZOLIATORIUJE LANKĖSI LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ DALIA GRYBAUSKAITĖ

2014-10-08

Spalio 7 d. Šiaulių tardymo izoliatoriuje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Taip pat buvo atvykę Teisingumo ministras Juozas Bernatonis bei Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius.

Prezidentė D. Grybauskaitė domėjosi suimtųjų laikymo sąlygomis, apžiūrėjo gyvenamąsias kameras, dušų bei laisvalaikio užimtumo patalpas, paskirstymo kameras, bendravo su įstaigos vadovybe, suimtaisiais.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad tardymo izoliatoriuje laikomi dar nenuteisti asmenys, todėl laikymo sąlygos jiems turėtų būti geresnės nei yra ir, svarbiausiai, turi atitikti tarptautinius reikalavimus, todėl reikia daug pastangų ir Valstybės požiūrio, kad sąlygos būtų gerinamos.

Šiuo metu Šiaulių tardymo izoliatoriuje yra laikoma 460 suimtųjų ir nuteistųjų.

Nors tardymo izoliatoriaus pastatai jau šimtamečiai, tačiau žmonių laikymo sąlygos yra gerinamos nuolat. Daug darbo ir lėšų skiriama gyvenamosioms kameroms – 2012 m. suremontuota 17 kamerų, 2013 m. – 32 kameros, 2014 m. – 14 kamerų. Yra problemų, kad suremontuotas kameras po kelių metų vėl reikia remontuoti, nes dėl senų pastatų kokybės yra per daug drėgmės, be to ir suimtieji įstaigos turto netausoja, o dažnai būna ir tyčinio gadinimo.

Gerinant sąlygas skiriamas dėmesys ne tik kameroms, bet ir kitoms patalpoms, kurios reikalingos suimtųjų aptarnavimui bei laisvalaikio užimtumui, t.y.: medicinos patalpos, skalbykla, naujos priėmimo-paskirstymo kameros, įrengtos sporto patalpos (stalo teniso ir treniruoklių), baigiamos įrengti dvi naujos patalpos mokyklai, kurioje mokosi suimtieji ir nuteistieji bei kita.

Taip pat yra svarbu ir sąlygos įstaigos darbuotojams bei pareigūnams, todėl pagal galimybes yra remontuojami darbo kabinetai, šiuo metu įrengiama nauja patalpa prižiūrėtojų rūbinei. Darbuotojų darbo sąlygoms gerinti yra panaudojamos ir pačių darbuotojų lėšos, t.y. įstaigai paskirti 2% nuo savo pajamų mokesčių. Už šias lėšas buvo įsigyta įstaigai baldų, smulkios buitinės technikos, organizuota darbuotojams pažintinė kelionė, apmokėtos sporto varžybos, kuriose dalyvavo pareigūnai atstovaudami įstaigą.

Gerinant darbo sąlygas siekiama sukurti, kiek įmanoma, patrauklesnę darbo vietą darbuotojams ir pareigūnams. Šiuo metu Šiaulių tardymo izoliatoriuje dirba 216 darbuotojų ir pareigūnų.

2015 metais visos galimybės bei pastangos bus išnaudojamos ir bus suremontuoti suimtiesiems skirti dušai, planuojama suremontuoti 15-20 gyvenamųjų kamerų, kurių tualetuose bus įrenginėjami klozetai vietoje buvusių WC įrenginių grindyse, kas pradėta daryti jau šiemet. Tai ne tik pagerins suimtųjų gyvenimo sąlygas, bet ir padės taupyti vandenį ir mažinti įstaigos kreditorinius įsiskolinimus.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. spalio 8 d. 15:18