Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

RENGINYS APIE ALKOHOLIO NEIGIAMĄ POVEIKĮ SOCIALIZACIJAI

2014-10-13

2014 metų rugsėjo mėnesį Šiaulių tardymo izoliatoriuje laikomiems suimtiesiems ir nuteistiesiems vyko renginys, kuriuo buvo siekiama pateikti informaciją bei įtraukti į diskusiją apie alkoholio daromą žalą. Pastebima, kad didelė dalis asmenų, patekusių į įkalinimo įstaigas, nusikalstamas veikas padarę būdami neblaivūs ar apsvaigę nuo kitokių psichiką veikiančių medžiagų.Siekiant prevencinių ir šviečiamųjų tikslų Šiaulių tardymo izoliatoriaus Socialinės reabilitacijos skyrius, bendradarbiaudamas su psichologinės tarnybos specialistais, parengė renginio programą.

Renginio tikslas pateikti informaciją bei sudaryti tam tikrą kryptį suimtųjų ir nuteistųjų resocializacijai. Vyko paskaita-diskusija, kurią skaitė Šiaulių tardymo izoliatoriaus būrių viršininkai, išdalinti lankstinukai apie alkoholio žalą žmogaus organizmui bei spręstas testas. Kalbėta apie alkoholizmą šiuolaikinėje visuomenėje, didžiausią dėmesį buvo siekta atkreipti į alkoholio daromą žalą žmogaus socialinei aplinkai.

Dalyvių grupės buvo renkamos Šiaulių tardymo izoliatoriaus rėžiminiame korpuse įrengtoje mokymo klasėje. Suimtieji ir nuteistieji ypač aktyviai įsitraukė į diskusiją, labiausiai buvo diskutuojama ar saikingas alkoholio vartojimas yra kenksmingas. Daugelio suimtųjų ir nuteistųjų nuomone saikingas alkoholio vartojimas nėra kenksmingas, nes tai padeda komunikuoti, atsipalaiduoti bei pakelia bendrą organizmo tonusą. Šią neteisingą nuostatą bandėme pakeisti. Taip pat daug diskusijų sukėlė testas, kurio pagrindinė mintis, kad bet koks alkoholio vartojimas yra kenksmingas žmogaus organizmui ir griauna vartojančiojo socialinę aplinką.

Pabaigoje paprašyta suimtųjų ir nuteistųjų išsakyti nuomonę apie renginį. Dalyviai teigė, kad renginys buvo informatyvus bei įdomus. Dauguma džiaugėsi, kad galėjo ne tik klausytis, bet ir išreikšti savo asmeninę nuomonę šia tema.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. spalio 13 d. 16:31