Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

MOKSLO ŠAKNYS KARČIOS, BET VAISIAI SALDŪS

2014-10-31

„Mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs“ - taip sako liaudies išmintis. Įgyvendinant šią išmintį, Šiaulių tardymo izoliatoriaus Socialinės reabilitacijos skyriaus pareigūnai ėmėsi iniciatyvos padėti įstaigoje laikomiems suimtiesiems (nuteistiesiems) reintegruotis į visuomenę - suteikė jiems galimybę mokytis anglų kalbos.

Kodėl verta mokytis anglų kalbos? Todėl, kad tai - tarptautinė kalba. Anglų kalbos mokymasis suteiks galimybę susikalbėti su daugybe žmonių visame pasaulyje. Žmonių, šnekančių angliškai kaip pirmąja, taip ir antrąja kalba, yra daugiau negu vienas milijardas. Todėl, kad anglų kalbos yra lengva išmokti. Šiek tiek pasipraktikavus, galima nesunkiai susikalbėti kasdienėse situacijose. Todėl, kad tai praplės darbo perspektyvas. Šiame persipynusiame pasaulyje geras anglų kalbos mokėjimas - didelis privalumas daugelyje darbų. Anglų kalba yra plačiausiai vartojama tarptautiniame versle. Todėl, kad tai suteikia daugiau galimybių keliaujant. Bet kuri kelionė ar vizitas anglakalbėje valstybėje bus praturtinti, jei galėsite bent šiek tiek susikalbėti. Net ir keliaujant valstybėse, kur anglų kalba nėra pagrindinė, Jums bus labai pravartu ją mokėti.

Vadovaujantis 2014 m. balandžio 11 d. Bendradarbiavimo sutartimi Nr. 81/01-18 bei 2014 m. spalio 20 d. Savanoriško darbo sutartimis Nr. 80/01-41 ir Nr. 80/01-42, Šiaulių tardymo izoliatoriuje pradėta vesti anglų kalbos kursus suimtiesiems (nuteistiesiems) bei ūkio aptarnavimo būrio nuteistiesiems. Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto anglų filologijos specialybės IV kurso studentė Diana Kairytė, mokomosios praktikos metu (nuo rugsėjo 29 d. iki gruodžio 12 d.) ves užsiėmimus ūkio aptarnavimo būrio nuteistųjų grupei, o jos bendrakursės - Greta Vaidonavičiūtė ir Indrė Čekanavičiūtė – pagal savanoriško darbo sutartis dirbs su kitais įstaigoje laikomais suimtaisiais (nuteistaisiais).

Šiaulių tardymo izoliatoriuje organizuojamų anglų kalbos kursų užsiėmimų tikslas: prasmingas laisvalaikio užimtumas, užsienio kalbos pagrindų įgijimas, kultūrinių ir socialinių ribų plėtimas, lingvistinio akiračio plėtimas, bendrosios kalbos kultūros formavimas.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. spalio 31 d. 11:04