Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

SUSITIKIMAS SU POKARIO PASIPRIEŠINIMO OKUPACIJAI JUDĖJIMO DALYVIAIS

2015-04-10

Minint jubiliejinius 25-uosius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metus, 2015 metų balandžio 9 dieną Šiaulių tardymo izoliatoriuje vyko susitikimas su Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Šiaulių skyriaus nariais.

Atvykę svečiai aplankė Šiaulių tardymo izoliatoriuje įrengtą įstaigos muziejų, susipažino su kalinimo sąlygomis ūkio aptarnavimo būryje ir rėžiminiame korpuse. Po pažintinės ekskursijos svečiai įstaigos konferencijų salėje susitiko su įstaigoje kalinčiais suimtaisiais ir nuteistaisiais bei įstaigos darbuotojais. Ginkluoto pasipriešinimo dalyvis ir generolo Povilo Plechavičiaus įkurtos Vietinės Rinktinės narys Juozas Mocius papasakojo apie ginkluotos kovos prieš okupantus pradžią, pateikė auditorijai skaičių apie vykusių trėmimų mąstą. Tremtinė Elžbieta Ž. Bagdonienė papasakojo apie tremtį ir lietuvybės puoselėjimą tolimajame Krasnojarsko krašte. Partizanų ryšininkės Ona Rutkauskienė ir Marija Rimkienė papasakojo apie savo veiklą padedant pokario partizanams ir savo įkalinimą to meto Šiaulių tardymo izoliatoriuje bei Vilniaus Saugumo kalėjime. Buvo daug diskutuojama apie dabartinę Lietuvos politinę padėtį, pilietiškumą, aptartos dabartinės kalinimo sąlygos, atsakyta į auditorijai kilusius klausimus.

Susitikimo pabaigoje garbingiems svečiams buvo įteikti padėkos raštai ir atminimo dovana.

 
 
Informacija atnaujinta 2015 m. balandžio 10 d. 13:08