Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

VERBAS GAMINTI IŠMOKO KALĖJIME

2022-04-07

Šiaulių tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus specialistė Edita Gedvilaitė suimtuosius ir nuteistuosius pakvietė į priešvelykines kūrybines dirbtuves. Susirinkusieji kūrė šventines dekoracijas ir mokėsi verbų gamybos paslapčių. Verbų sekmadienį šventės simboliu ir būtinu atributu tampa verba, kurioje, kaip manoma, telkiasi gyvybinės jėgos, tad didžiausias dėmesys buvo sutelktas verbų atsiradimo istorijai, jų reikšmei ir skirtingų Lietuvos regionų verbų ypatumams atskleisti.

Pareigūnė renginio dalyviams papasakojo apie Verbų sekmadienį ir kodėl kitose katalikiškose šalyse jis vadinamas Palmių sekmadieniu. Susirinkusieji kalbėjosi apie verbų pavadinimo kilmę, verbų rūšis, papročius, susijusius su verbomis. Nuteistiesiems ir suimtiesiems renginio organizatorė parodė, kaip iš paprastų medžiagų galima pasigaminti verbą.

Nuteistieji aktyviai įsitraukė į kūrybinį procesą su daug teigiamų emocijų, nes dauguma verbas darė pirmą kartą, o ir apie tradicijas, susijusias su verbomis, buvo nedaug girdėję. Vieni kūrė ryškiaspalves verbas iš popieriaus, kiti nusprendė jas piešti. Užsiėmimų dalyvius sutelkė pozityvus nusiteikimas, jie stengėsi geranoriškai pagelbėti vieni kitiems, nuoširdžiai džiaugėsi rezultatais ir patys stebėjosi, kiek talentų savyje atrado.

Izoliatoriaus resocializacijos specialistai suimtuosius ir nuteistuosius reguliariai kviečia į kūrybinius užsiėmimus, kurių metu ne tik vykdoma švietėjiška, edukacinė, meninė veikla, tačiau mokomasi dirbti bendruomenėje, etiškai bendrauti tarpusavyje, stengtis dėl bendro rezultato ir savo emocijas išreikšti per kūrybą.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. balandžio 7 d. 15:08