Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

TARPTAUTINĘ AVIACIJOS DIENĄ – APIE NATO ORO POLICIJĄ

2022-04-12

Balandžio 12 d. Tarptautinės aviacijos federacijos sprendimu švenčiama Tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena. Šiaulių tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus specialistė Sonata Stugienė suimtuosius ir nuteistuosius pakvietė diskusijai ne apie kosmoso pasiekimus, o apie NATO karo policiją. Renginio dalyviai sužinojo, kad NATO oro policijos misija Baltijos šalyse pradėta vykdyti nuo 2004 metų kovo mėnesio, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Baltijos šalims neturint naikintuvų, šį misija yra vykdoma bendrais NATO pajėgumais. Nuo to laiko Baltijos oro erdvėje jau yra patruliavę Belgijos, Danijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, JAV, Lenkijos, Norvegijos, Olandijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rumunijos, Turkijos, Vokietijos, Italijos kariai. Oro erdvę saugantys naikintuvai yra pasiruošę per trumpą laiką pakilti ir imtis drausminamųjų ar kitų Baltijos šalių oro erdvės pažeidėjų atžvilgiu. Trumpa paskaita virto visus įtraukusia diskusija apie taikos palaikymo svarbą, saugumą. „Karas Ukrainoje – tema, kuri paliečiama gilinantis į bet kurį, net ir labiausiai buitišką klausimą. Kalbamės apie tai su nuteistaisiais ir suimtaisiais, nes abejingų vykstančio karo žiaurumui – nėra“, - sakė S. Stugienė.

NATO oro policijos buvimą kalintieji, kaip ir dauguma šiauliečių, jaučia tiesiogine prasme – girdi kylančių ir besileidžiančių naikintuvų garsą. Renginio dalyviams pareigūnė papasakojo ir apie NATO šalių naikintuvų įgulų socialinę bendrystę su Šiaulių miesto bei rajono bendruomenėmis, karių pagalbą tėvų neturintiems, sunkiai sergantiems Šiaulių krašto vaikams, bei apie oro policijos reikšmę ir vykdomos misijos aktualumą vykstant karui Ukrainoje. „Ruošdamasi diskusijai apie aviaciją ir kosmonautiką, siekiau temą perteikti taip, kad ji atlieptų nūdienos situaciją ir tai pasiteisino, nes visiems buvo proga pasikalbėti ne tik apie aviaciją, bet jautria karo ir taikos tema“,- sakė resocializacijos specialistė. Visi dalyviai pakviesti dalyvauti viktorinoje, kurioje pasitikrino savo žinias apie aviaciją ir kosmonautiką.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. balandžio 12 d. 12:35