Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

ŠIAULIŲ TARDYMO IZOLIATORIUJE – DIENA BE TABAKO

2022-05-31

Šiaulių tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus specialistai suimtuosius (nuteistuosius) pakvietė dalyvauti prevencinėje akcijoje „Diena be tabako“, bent vieną dieną išbūti be cigaretės. Viena pagrindinių rūkymo prevencijos užduočių – skleisti žinią, jog priklausomybė nuo tabako nereiškia diagnozės visam likusiam gyvenimui. Taip, mesti rūkyti gali būti sunku, tačiau tai įmanoma padaryti bendromis pastangomis. Turime žinoti, jog tabakas – sveikatą žalojantis produktas, o nerūkymas – svarbiausia ir pigiausiai kainuojanti sveikatos išsaugojimo priemonė.

Suimtiesiems (nuteistiesiems) buvo pasiūlyta atlikti Fagerstromo priklausomybės nuo nikotino testą. Buvo parodytas edukacinis – motyvacinis filmas „Kaip mesti rūkyti“. Geriausia pagalba norint išlikti sveikam ir darbingam – pasiryžti ir mesti rūkyti visam laikui. Taip pat nerūkantieji rūkaliams yra puikus pavyzdys. Rūkančiajam būtina suprasti, kad jis yra priklausomas nuo nikotino. Rūkymas yra priklausomybė.

Renginio eigoje buvo aptartos galimybės ir efektyvūs metimo rūkyti būdai. Suimtieji (nuteistieji) aktyviai įsitraukė į diskusiją. Buvę rūkantieji pasidalino savo patirtimi, papasakojo apie metimo proceso metu patirtus sunkumus ir pasiektus laimėjimus metus rūkyti.

Pasaulinė diena be tabako, dar vadinama Pasauline nerūkymo diena, gegužės 31 diena yra minima visame pasaulyje. 1987 m. Pasaulio Sveikatos Organizacijos nariai, siekdami atkreipti pasaulio dėmesį į epidemiškai plintančias, tačiau išvengiamas mirtis, sukeltas rūkymo, paskelbė gegužės 31 d. Pasauline diena be tabako. Šiandien visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti, atsisakyti tabako gaminių.

 

Informaciją parengė
Resocializacijos skyriaus specialistė
Edita Gedvilaitė
 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 31 d. 14:29