Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

NAUJA PASIMATYMO SU ARTIMAISIAIS FORMA GALI TAPTI PROVERŽIU KEIČIANT NUTEISTŲJŲ ELGESĮ

2022-05-23

Praėjusį šeštadienį Šiaulių tardymo izoliatoriuje kalintis ir ūkio aptarnavimo būryje darbine veikla užsiimantis nuteistasis išsirengė į labai neįprastą pasimatymą su šeimą. Su žmona ir vaiku jis susitiko mieste ir, izoliatoriaus administracijai neprižiūrint, su brangiausiais žmonėmis praleido kartu net aštuonias valandas. Galimybę pasimatyti su artimaisiais ne bausmės atlikimo vietoje, kaip paskatinimo formą, suteikia Bausmių vykdymo kodeksas.

Nuteistasis tikino, kad jau kelinta diena gyvena puikiais neeilinio susitikimo įspūdžiais. „Nėra ko lyginti pasimatymo laisvės atėmimo vietoje su tuo, kuris vyko šeštadienį Šiaulių mieste. Jautėmės nevaržomi, kartu nuveikėme daug gražių dalykų.“,- pasakojo nuteistasis. Šeima pasivaikščiojo prie Talkšos ežero, apsilankė Šiaulių miesto parke, papietavo kavinėje, užėjo į parduotuves. „Pats galėjau išrinkti ir nupirkti vaikui drabužius, palyginti kainas. Kas kitiems - kasdienybė, mums buvo tarsi šventė“,- džiaugėsi vyriškis. Per pasimatymui skirtas aštuonias valandas jis spėjo paviešėti ir namuose, padėti žmonai buityje. Nuteistasis neabejoja, kad tik tokie šeimos susitikimai yra pilnaverčiai, kad būtent jie – resocializacijos ateitis, nes labai suartina šeimą. Tokios išvykos labai sustiprina motyvaciją elgtis nepriekaištingai ir siekti gyventi visavertį gyvenimą.

Resocializacijos specialistai teigia, kad pasimatymais už įstaigos ribų be administracijos priežiūros gali būti skatinami asmenys, kurie nori savo elgesio pokyčių, aktyviai dalyvauja darbinėje veikloje, resocializacijos programose, yra pasirengę priimti pagalbą ir atsakingai žengia į prasmingesnį gyvenimo etapą.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 23 d. 16:11