Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

TĖVO DIENAI – PASKAITA IR SVEIKINIMAI TĖVAMS

2022-06-03

Šiaulių tardymo izoliatoriaus Resocializacijos specialistai pakvietė suimtuosius (nuteistuosius) į paskaitą – diskusiją „Ilgiuosi tavęs, tėti“. Tema aktuali, nes kiekvienas vyras yra sūnus savo tėvui arba tėvas savo vaikams. Pirmasis birželio sekmadienis paskelbtas Tėvo diena, tačiau, ko gero, tikrai dar ne visos šeimos šią šventę švenčia. Galbūt dėl to, kad Tėvo diena kartais suprantama, kaip sentimentali, gal net ne visai vyriška diena kai žmonės dalijasi savo jausmais, išsako meilės, pagarbos, dėkingumo žodžius savo tėvams. Tačiau tėvai, kaip ir mamos tikisi savo vaikų dėmesio bei pelnytos pagarbos. Apie tai dalyviai diskutavo renginyje. Diskusijos metu vyrai pripažino, kad neturėdami galimybės nuolat matyti augančių vaikų, jaučia ilgesį ir vidinį kaltės jausmą. Taip pat prisimena savo tėvus : kaip tėtis mokė plaukti, žvejoti, važiuoti dviračiu ir t.t.

Visuomenėje pamažu keičiasi tėvo vaidmens šeimoje samprata. Jis suvokiamas ne tik kaip šeimos materialinės gerovės užtikrintojas, tačiau ir kaip svarbus asmuo vaikų auklėjimo, ugdymo procese. Tėvo diena yra tinkamiausias laikas išreikšti dėkingumą, meilę ir pagarbą tėčiams.

Renginyje dalyvavę suimtieji ir nuteistieji, paklausti, ar turi už ką padėkoti savo tėvams, nė nedvejodami atsakė, kad padėkoti visada yra už ką: už besąlygišką meilę, palaikymą ir viltį, už padrąsinimus ir pagyrimus, už tai, kad leido klysti. Turintieji vaikų sakė, kad nuostabiausia būtų Tėvo dieną praleisti su savo vaikais, nes, kad ir kokie sunkumai būtų užgulę pečius, vaikai visada yra jų širdyse.

Resocializacijos skyriaus specialistas Zenonas Stugys pakvietė norinčius dalyvauti Tėvo dienai skirtose meno dirbtuvėlėse ir pradžiuginti tėvus savo gamintais atvirukais. „Atvirukas ir jo gaminimas – priemonės, kurių pagalba bandome parodyti tikrųjų vertybių svarbą. Atsiprašyti, atleisti, užjausti ir keistis dėl mylimiausių žmonių – savo tėvų ir vaikų – niekada nevėlu“,- sakė specialistas.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 3 d. 07:42