Naujienos

ŠIAULIŲ TARDYMO IZOLIATORIUJE – ARTĖJANČIŲ VELYKŲ NUOTAIKOS

2022-04-14

Šv. Velykos – labiausiai laukiama pavasario šventė, kuriai Šiaulių tardymo izoliatoriaus suimtieji ir nuteistieji pradeda ruoštis dar prieš Užgavėnes. Resocializacijos skyriaus l. e. p. vyriausioji specialistė Jorūnė kartu su Resocializacijos skyriaus specialistė Julija pakvietė nuteistuosius prisidėti prie įstaigą užvaldžiusios prieššventinės ruošos ir kalinčiuosius iki gyvos galvos. Pasitelkdami fantaziją, kūrybiškumą, turimus išteklius, nuteistieji kelis mėnesis kūrė velykines dekoracijas. Dauguma velykinių akcentų sukurta iš antrinių žaliavų: iš senų megztinių, dėvėtų rūbų gimė ryški ir spalvota pieva, zuikių šeimynėlė, viščiukai. Vidury pievos „išaugo“ nuostabus pavasario medis, atbundantis, nusėtas ne tik lapeliais bet ir žydinčiais žiedais. Vienas iš nuteistųjų gamino „linksmuosius kiaušinius“. Jo kūriniai – itin margi, spalvingi ir neabejotinai kuria gerą nuotaiką visiems į juos žvelgiantiems. Pavasariška velykinė kompozicija puošia Šiaulių tardymo izoliatoriaus koplytėlę.

Kūrybinėse dirbtuvėse su nuteistaisiais darbavosi ir Resocializacijos skyriaus specialistė Edita. Nuteistieji nestokojo išradingumo ir idėjų, gamino velykines dekoracijas, kalbėjosi apie Velykų šventės papročius, tradicijas. Darbas komandoje skatina susitelkti dėl bendro tikslo, moko pagarbiai elgtis tarpusavyje, padėti kitiems.

„Velykos reiškia Prisikėlimą. Tad velykinė žinia labai svarbi čia kalintiems žmonėms, nes prisikelti naujam prasmingam gyvenimui – daugumos čia esančiųjų tikslas“,- sakė Resocializacijos specialistės.

Visą šią ir kitą savaitę, įstaigoje laikomi asmenys turės galimybę apsilankyti izoliatoriaus koplytėlėje aukojamose Šv. Mišiose ir pasigrožėti įspūdingomis, pačių rankomis pagamintomis velykinėmis dekoracijomis.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. balandžio 14 d. 12:55