Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

SAVANORIAMS IR SOCIALINIAMS PARTNERIAMS DOVANOJO EKSKURSIJĄ

2022-06-17

Šiaulių tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyrius socialinius partnerius ir savanorius pakvietė į ekskursiją po 112 metus skaičiuojantį nekilnojamojo kultūros paveldo objektą – Šiaulių tardymo izoliatorių. Ekskursijos į izoliatorių – labai populiarios, tačiau dėl įstaigos specifikos (tai yra veikianti bausmių vykdymo sistemos įstaiga) – ribojamos, tad prie kalinčiųjų integracijos prisidedantys savanoriai ir bendradarbiaujančių organizacijų atstovai itin džiaugėsi kvietimu apsilankyti ne dėl projektinės veiklos, o kaip svečiams, kuriuos domina izoliatoriaus istorija ir dabartis.

Svečiai lankėsi įstaigos muziejuje, apžiūrėjo ten saugomus su įstaigos istorija susijusius eksponatus. Itin daug dėmesio sulaukė muziejuje eksponuojama konfiskuotų draudžiamų daiktų kolekcija. Ekskursijos dalyvius maloniai nustebino suimtųjų ir nuteistųjų kūrybos darbų paroda ir tai, kaip kruopščiai iš antrinių žaliavų sukurti įspūdingi eksponatai – didžiuliai laivai, interjero detalės, linksmos ir meniškos figūrėlės, o metalo atliekos virsta gėlėmis, automobilių ar motociklų modeliais. Visus sužavėjo nuo režiminio korpuso stogo atsiverianti įspūdinga Šiaulių ir jo apylinkių panorama. Birželio 16 d. ekskursijose dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės viešąja bibliotekos darbuotojai, asociacijos „Veiklieji žmonės“ nariai, o birželio 17 d. izoliatoriuje lankysis Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centro "Prasmė", kuriame savanoriauja be sargybos už izoliatoriaus ribų galintys išeiti nuteistieji, darbuotojai.

Šiaulių miesto bibliotekininkai (su Šiaulių miesto savivaldybės viešąja biblioteka izoliatorius sėkmingai bendradarbiauja jau ne vienerius metus) pakviesti apsilankyti ir įstaigos bibliotekoje, supažindinti su joje esančiais knygų fondais, papasakota, kokia svarbi miesto bibliotekininkų pagalba sudarant galimybes kalintiesiems naudotis miesto bibliotekų knygomis. Svečiai taip pat džiaugėsi bendradarbiavimo rezultatais – jo dėka prie miesto bibliotekų atsirado išskirtinio grožio, miestiečių labai mėgstami knygų nameliai, kuriuos sumeistravo izoliatoriaus nuteistieji.

„Ekskursijas mūsų socialiniams partneriams ir savanoriams stengiamės suplanuoti taip, kad jie daugiau sužinotų ir apie sritį, kurioje bendradarbiaujame. Bibliotekininkams aprodėme savo biblioteką, kitiems – 2020 m. pabaigoje atnaujintą sporto aikštyną, kuriame gali vykti savanorių ir kalinčiųjų sporto renginiai, Žaliosios oazės projekte dalyvaujančių nuteistųjų prižiūrimas lysves. Svarbu, kad visi mūsų partneriai suprastų, kad jų veikla izoliatoriuje yra prasminga ir padeda čia kalintiems žmonėms sugrįžti į visuomenę bei gyventi visavertį gyvenimą“,- sakė laikinai Resocializacijos skyriui vadovaujantis Aleksandras Molčanovas.

„Slegiančio jausmo nepajutau, nors tikėjausi. Atvirkščiai, atsirado daugiau pozityvumo. Koplyčioje – labai gera aura, norisi būti ilgiau. Nustebino, kad kalintieji tokie gabūs, jų kūrinius turėtų pamatyti kuo daugiau žmonių“,- tokius atsiliepimus po apsilankymo paliko svečiai. Ekskursijų metu gimusios idėjos jau netrukus gali virsti naujais bendrais projektais, darniai papildančiais resocializacijos priemonių sąrašą ir atveriančiais daugiau galimybių kalintiesiems pritaikyti savo gebėjimus bei plėsti akiratį.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 17 d. 10:15