Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

NUTEISTIEJI SUSIPAŽINO SU MEDIACIJA

2022-04-21

Šiaulių tardymo izoliatoriaus resocializacijos pareigūnai glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos probacijos tarnybos mediacijos specialistais. Šį kartą Probacijos tarnybos mediatorė į susitikimą pakvietė nuteistuosius, besidominčius mediacijos procedūra, jos nauda ir galimybėmis ginčus išspręsti taikiai.

Mediacija vis plačiau naudojama sprendžiant civilinius bei administracinius ginčus ir padeda žmonėms surasti kompromisinius sprendimus be teismo pagalbos. Tai tokia ginčų sprendimo procedūra, kurios metu mediatorius padeda ginčo šalims taikiai spręsti ginčą. Mediacija gali būti taikoma sprendžiant civilinius (t. y. šeimos ir kitus) ginčus, kurie yra ar gali būti nagrinėjami teisme civilinio proceso tvarka bei sprendžiant administracinius ginčus. Svarbu tai, kad mediacija galima tik dėl tokio ginčo, dėl kurio pagal įstatymus leidžiama ginčo šalims sudaryti taikos sutartį.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti ir mediacijoje taikomi savanoriškumo, neutralumo, nešališkumo ir kiti principai. Mediacijos įstatyme taip pat įtvirtintas vienas iš esminių mediacijos principų – konfidencialumo principas, kuris reiškia, kad, jeigu ginčo šalys nesusitarė kitaip, ginčo šalys, mediatoriai ir mediacijos paslaugų administratoriai turi laikyti paslaptyje visą mediacijos ir su ja susijusią informaciją. Renginio dalyviai išgirdo atsakymus į jiems svarbius klausimus, domėjosi kaip pasirinkti mediatorių, kas gali juo būti, kiek laiko gali trukti mediacijos procesas, kaip įforminamas susitarimas, kas atsitinka, kai jo viena iš šalių nesilaiko.

Nuteistieji kartu su mediatore aptarė ir tai, kad taikant mediaciją, ginčai paprastai išsprendžiami kur kas operatyviau nei teisme, šalys patiria mažiau ginčo sprendimo išlaidų, padidėja tikimybė konkretaus ginčo atveju tarp šalių atkurti ne tik teisinę, bet ir socialinę taiką, kas labai svarbu siekiant turėti kokybiškus socialinius ryšius.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. balandžio 21 d. 16:31