Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

ŠIAULIŲ TARDYMO IZOLIATORIAUS MUZIEJUJE – LANKYTOJŲ ANTPLŪDIS

2022-05-16

Gegužės 14 d. Šiauliuose praūžusi Europos muziejų naktis neaplenkė ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus muziejaus. Lankytojus tarsi magnetas traukė išskirtinė galimybė iš arti pamatyti į nekilnojamojo paveldo objektų sąrašą įtrauką vieną seniausių vis dar veikiančių Lietuvos kalėjimų. Dėl pandemijos ribojimų, karantino, muziejus lankytojams buvo uždarytas bene dvejus metus. Muziejų nakties svečiai - pirmieji, patekusieji į muziejų po karantino. Visos vietos į šeštadienio vakare organizuotas ekskursijas buvo užpildytos vos per parą nuo registracijos paskelbimo pradžios. Izoliatoriaus muziejų per Muziejų naktį aplankė apie 70 žmonių, tačiau tai – tik labai maža dalis visų norėjusiųjų.

Įstaigos direktorius Saulius Rajunčius lankytojus supažindino su 111 metų veikiančio izoliatoriaus istorija, laikomų asmenų gyvenimo ir laisvalaikio organizavimo sąlygomis, resocializacijos projektais, darbuotojų darbo sąlygomis ir įstaigos veikla.

Didelio susidomėjimo sulaukė specialiai Muziejų nakčiai atidaryta suimtųjų ir nuteistųjų kūrybinių darbų paroda. Dauguma įspūdingų eksponatų sukurti iš antrinių žaliavų. Lankytojai apžiūrėjo nuteistųjų įrengtą koplyčią, turėjo progą pamatyti kaip atrodo gyvenamoji kamera, lankėsi ir administracijos darbo kabinetuose bei nustebo, kad jie labai kukliai įrengti. Ekskursijų dalyviai – labai žingeidūs, daug klausinėjo, domėjosi ne tik pastatų istorija, bet ir šiapus tvoros vykstančiu kasdieniu įstaigos gyvenimu ir neslėpė, kad izoliatoriaus veiklą įsivaizdavo kiek kitaip.

Bene didžiausią susižavėjimą svečiams sukėlė nuostabi Šiaulių miesto panorama, kurią jie išvydo užlipę ant pasivaikščiojimo kiemelių stogo. Ne vienas jų juokavo, kad nė nebūtų pagalvojęs, kad Šiauliai patys gražiausi – nuo kalėjimo stogo.

„Gyvenam šalia, buvo smalsu pasidairyti po kaimynų kiemą“,- sakė ekskursijos dalyviai. „Įspūdinga, labai neįprasta, ne į kiekvieną muziejų tokia griežta lankytojų patikra“,- įspūdžiais dalijosi viena iš viešnių. „Ekskursija pranoko lūkesčius“,- atsisveikindami Muziejų nakties svečiai.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 17 d. 07:50