Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

NUTEISTUOSIUS KONSULTAVO ANTSTOLĖ

2022-09-07

Šiaulių tardymo izoliatoriaus resocializacijos specialistų iniciatyva rugsėjo 6 d. lankėsi Lietuvos antstolių rūmų atstovė Šiaulių apygardoje antstolė Rima Adomaitienė su padėjėju Tomu Adomaičiu. Į susitikimą gausiai rinkosi nuteistieji. Nemaža jų dalis turi pareigą vykdyti antstolių patvarkymus mokėti skolas: administracines baudas, išlaikymą vaikams, atlyginti žalą nukentėjusiesiems. Antstolė pakvietė susirinkusiuosius aktyviai dalyvauti ir užduoti su skolų mokėjimu susijusius klausimus. Nuteistuosius domino privalomųjų atskaitymų tvarka, atskaitomos sumos dydžiai, skolų mokėjimo senaties terminai, galimybės geranoriškai mokėti įsiskolinimus, buvo aiškinamasi dėl teisinio reglamentavimo subtilybių, kas nagrinėja skundus dėl antstolių veiksmų, kiek ir kodėl skolą padidina skolos išieškojimo išlaidos.

Lietuvos antstolių rūmų atstovė R. Adomaitienė pažymėjo, kad neseniai pasikeitę skolų išieškojimą reglamentuojantys teisės aktai leis skolininkams aiškiau suprasti skolų išieškojimo tvarką, kuri, deja, ne visuomet vienodai traktuojama ir tai sukelia pagrįstų klausimų skolininkams. Antstolė gilinosi į konkrečias renginio dalyvių problemas, susijusias su skolų mokėjimu ir patarė kaip būtų galima jas išspręsti. „Reikia pripažinti, kad išieškojimas iš įkalinimo įstaigose esančių asmenų dar nėra tinkamai sureguliuotas, gali būti, kad kai kurias aplinkybes ir patys antstoliai traktuoja skirtingai. Tokie susitikimai naudingi ne tik juose dalyvaujantiems nuteistiesiems, bet ir mums, nes padeda gerinti mūsų darbo kokybę, vienodinti skolų išieškojimo praktiką“,- sakė R. Adomaitienė. Antstolių rūmų atstovė ir jos padėjėjas per valandą atsakė į daugybę nuteistųjų klausimų, patarė, kokios pagalbos skolininkai gali tikėtis iš Lietuvos antstolių rūmų.

„Susitikimas buvo lauktas ir reikalingas. Dėkojame Lietuvos antstolių rūmams už geranorišką bendradarbiavimą. Renginio dalyviai suprato, kad pareiga grąžinti skolas niekur nedings, tačiau ji nėra nepakeliama našta tinkamai ją vykdant“,- sakė izoliatoriaus direktoriaus vyresnioji patarėja Rasa Šošič. Renginys – viena iš izoliatoriuje vykdomų suimtųjų ir nuteistųjų finansinio raštingumo ugdymo proceso priemonių.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 7 d. 10:50