Naujienos

JOGOS DIENĄ – PAMOKA SU PROFESIONALIA TRENERE

2022-06-21

Šiaulių tardymo izoliatoriaus resocializacijos specialistai pakvietė nuteistuosius originaliai pažymėti birželio 21 d. minimą Tarptautinę jogos dieną. Joga – senovės praktika, prieš tūkstančius metų kilusi Indijoje. Ji sukurta siekiant padėti pasiekti teigiamą požiūrį į gyvenimą, suteikti ramybės ir taikos pojūtį. Pats žodis “joga” reiškia susivienijimą ir harmoniją.

Nors manoma, kad apie jogą žinome viską, tačiau nusprendusiems dalyvauti jogos pamokoje nuteistiesiems joga tapo atradimu.

Resocializacijos skyriaus specialistė Julija Makauskiene kartu su l.e. vyriausiąja specialiste Jorūne Ramoškaite pasikvietė į svečius VŠĮ „Sielos harmonija“ jogos trenerę Rasą Kazimerienę. Nuteistieji iš pradžių buvo nusiteikę, kad pakaks per šią pamoką ramiai pasėdėti ant kilimėlio, tačiau netrukus suprato, kad tai užsiėmimas reikalaujantis nemažai ne tik susikaupimo ir sielos harmonijos, bet ir fizinių pastangų. Ne vienam nuteistajam net ir nepavyko iš pirmo karto padaryti pratimų, tačiau visiems šis užsiėmimas labai patiko, o joga tapo atradimu. Ne vienas pamokos dalyvis tikino, kad mielai lankytų reguliarius jogos užsiėmimus.

Jogos pamokos iniciatorės dėkojo trenerei R. Kazimierienei už daugybės teigiamų atsiliepimų sulaukusią pamoką ir akcentavo, kad šis užsiėmimas – vienas iš bandymų parodyti nuteistiesiems, kad nereikia vadovautis stereotipais ar laikytis išankstinio nusistatymo renkantis veiklas, užsiėmimus, nes tikrasis supratimas ateina pačiam pabandžius ir supratus tikslą ir prasmę.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 21 d. 16:54