Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

FILMO „TERAPIJA“ PERŽIŪRA – SAVIUGDOS KELIU VEDANTI SAVANORIO DOVANA

2022-08-31

Rugpjūčio 30 d. savanoris, socialiai atsakingo festivalio „Debesų Pieva“ organizatorius ir VšĮ „Debesų Pieva direktorius (šias pareigas užimantis irgi savanorystės forma) Kęstutis Kaupas atvyko į Šiaulių tardymo izoliatorių susitikti su šioje įstaigoje laikomais nuteistaisiais ir jiems pristatyti filmą „Terapija“ ir padiskutuoti su jais apie saviugdą, savęs supratimą, gebėjimą išsireikšti.

Kęstutis Kaupas prieš filmą nuteistiesiems pristatė savo asmeninę istoriją. Dabartinis sėkmingas vadovas praeityje pats turėjo nemažų problemų, tačiau jam ne tik sėkmingai pavyko išbristi iš priklausomybių liūno, bet ir pasiekti karjeros aukštumų. Kęstučiui Kaupui rūpi ne tik jis pats, jis jau keletą metų savanoriauja Pravieniškių pataisos namuose. Savanoris atvirauja, kad „turėdamas patirties priklausomybių temoje, dalinuosi patirtimi, kaip išsikapanoti iš užburto svaigalų rato, bei kaip tvarkytis su emocinėmis bangomis“.

Diskusijos su nuteistaisiais metu Kęstutis Kaupas užklausė susirinkusiųjų: „kas turi planų ką veiks išėjęs į laisvę?“. Salėje atsirado tik vienas nuteistasis, kuris turėjo tokį planą: išėjęs į laisvę ieškos sandėlininko darbo Lietuvos ar užsienio įmonėse ir taip užsidirbs pragyvenimui. Kęstutis jo paklausė: „o kokie tavo pomėgiai, kas tau geriausiai sekasi, gal turi kokį talentą?“ Nuteistasis negalėjo atsakyti. „Sėkmė karjeroje, ir ne tik, slypi savo talentų (tai ką sugebi geriausiai, kas labiausiai sekasi, kas patinka) ugdyme, o ne eiliniuose, dažniausiai net nemėgiamuose, darbuose. Daug sėkmingų istorijų, kai ištobulinami tie patys įgūdžiai, kurie buvo nusikaltimo įrankiu ir panaudojami geriems darbams“- patirtimi dalijosi savanoris. Kęstutis paminėjo, kaip buvusi „nepataisoma vagilė“ tapo apsaugos komandų eksperte ir instruktore, kurią samdo didžiausius prekybos valdantys savininkai, siekdami sumažinti vagysčių skaičių prekybos vietose. Tai tik vienas iš savanorio pateiktų teigiamų pokyčių pavyzdžių.

Kęstutis Kaupas teigia, kad pamatęs filmą "Terapija" (The Work), pajuto norą jį parodyti visose įmanomose Lietuvos įkalinimo įstaigose, nes yra tikras, jog tai turi labai stiprų poveikį, nes liečiamos jautrios temos, kas skatina žmonių norą pažinti save ir savo veiksmų priežastis ir kilmę“.

Po filmo peržiūros Kęstutis Kaupas užsiminė, kad vykdo savanorišką projektą „Sielos Maistas“ - saviugdą skatinančių knygų surinkimą ir pristatymą į įkalinimo vietas, skatinant nuteistųjų gebėjimo verbaliai formuluoti poreikius, bei gebėjimą išsireikšti, o ne vien reaguoti pagal įpratimą. Susitikime dalyvavę nuteistieji išreiškė norą, kad tokių knygų daugiau atsirastų ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus bibliotekoje. Įvertinęs nuteistųjų pageidavimus, Kęstutis Kaupas neatsisveikino ir pažadėjo, kad įstaigoje apsilankys ir dovanos knygų.

Išvykdamas iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus, Kęstuti Kaupas užsiminė, kad filmo peržiūrą galėtų suorganizuoti ir įstaigos darbuotojams, gilinant suvokimą, su kokiais žmonėmis dirbama ir kaip būtų galima pasirinkti labiau efektyvias resocializacijos strategijas.

Resocializacijos specialistai dėkoja savanoriui už izoliatoriaus nuteistiesiems skirtą ir labai prasmingai praleistą laiką bei viliasi, kad tai dar nepaskutinis savanorio vizitas įstaigoje. Kęstutis Kaupas su savo idėjomis, patirtimi, iniciatyvumu ir noru padėti kitiems, visuomenės ne visai teigiamai vertinamiems asmenims, visada laukiamas tiek mūsų tiek ir kitose įkalinimo įstaigose tiek ir nuteistųjų bei suimtųjų, tiek ir jų darbuotojų.

Daugiau informacijos apie savanorio vykdomas veiklas galima rasti https://debesupieva.lt , https://kestutiskaupas.lt

Filmas

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugpjūčio 31 d. 09:25