Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

SLOVĖNIJOJE ĮGYTOS ŽINIOS GERINS RESOCIALIZACIJOS KOKYBĘ

2022-02-25

Šiaulių tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus vyriausios specialistės pareigas einanti Jorūnė Ramoškaitė ir šio skyriaus specialistė Silva Kirklienė dalyvavo projekto „Remake a story“ (liet. - Perrašyti istoriją) organizuojamuose mokymuose, kurie vyko Slovėnijoje. Šio projekto tikslas – sukurti partnerystę siekiant geriau informuoti tikslines grupes – pareigūnų, pedagogų, dirbančių su pažeidžiama grupe – kalinamaisiais, tvaraus vystymosi srityse, aplinkosaugos ir atliekų pakartotinio naudojimo klausimais.

Pareigūnės lankėsi centre, kuris teikia mokymosi paslaugas žmonėms, dėl tam tikrų gyvenimo aplinkybių neįgijusiems pagrindinio ar vidurinio išsilavinimo bei moko užsienio kalbų. Šio centro specialistai mokymo procese didžiausią dėmesį skiria ekologijos, tvarios ekonomikos klausimams ir kiekvieno galimybe prisidėti mažinant perteklinį vartojimą. Mokymų dalyviai turėjo galimybę stebėti visą daikto atgimimo naujam naudojimui kelią: nuo atliekų rūšiavimo iki jų perdirbimo, paruošimo pakartotiniam naudojimui. „Susipažinome su išmesto daikto atgimimo keliu, lankėmės dirbtuvėse, kuriose kuriami nauji daiktai, gaminami papuošalai, dekoruojamos medinės lentelės, stiklinės talpos, pačios bandėme tai padaryti“,- pasakojo mokymų dalyvės. Mokymuose daug diskutuota apie daugkartinio panaudojimo produktus ir jų naudą bei kokius veiksmingus inovatyvius metodus mokymosi procese taikyti apie tai kalbant su kaliniais. Mokymų dalyvės lankėsi pakartotinio naudojimo centre Liublianoje. „Į šį centrą žmonės gali atvežti nebereikalingus, nebenaudojus daiktus. Centro darbuotojai peržiūri ir išrūšiuoja. Dalis daiktų keliauja tiesiai į prekybą, o kita dalis – į perdirbimą. Vieni daiktai sutaisomi, kitų dalys panaudojamos kitam gaminiui ar daiktui“,- apie centro veiklos principus pasakojo pareigūnės.

Mokymuose resocializacijos specialistės susitiko su darbuotojomis iš pataisos namų Liublianoje. Kolegės iš Slovėnijos pristatė nuteistųjų vyrų ir moterų pagamintus daiktus ir kūrinius. Visi jie sukurti iš antrinių žaliavų, nebenaudojamų daiktų. Kalintieji skatinami prisidėti prie aplinkos tausojimo. Nebenaudojamų daiktų atnaujinimas, gaminimas iš antrinių žaliavų yra skatinama kalinčiųjų užimtumo forma, nes ekologijos, tvarios ekonomikos klausimai slovėnams yra labai svarbūs, o atliekų rūšiavimas laikomas savaime suprantama visų pareiga.

„Ir mūsų įstaigoje taikoma praktika skatinti gaminti, kurti iš antrinių žaliavų, tačiau šie mokymai parodė, kad turime kur tobulėti ir kalinčiųjų užimtumą galime praplėsti naujomis temomis bei veiklomis.“,- sakė J. Ramoškaitė.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. vasario 25 d. 13:22