Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Tarptautinio projekto dalyviai Šiaulių kalėjime domėjosi nuteistųjų dirbiniais iš antrinių žaliavų

2023-02-24

Šiaulių kalėjimą aplankė svečiai iš Slovėnijos, Belgijos ir socialiniai partneriai iš Lietuvos. Jie atvyko kaip projekto „Remake a story“ (liet. - Perrašyti istoriją) dalyviai. Kiek anksčiau Šiaulių kalėjimo Resocializacijos skyriaus pareigūnės buvo pakviestos dalyvauti šio projekto organizuojamuose mokymuose, kurie vyko Slovėnijoje.

 

Projekto „Remake a story“ tikslas – sukurti partnerystę siekiant geriau informuoti tikslines grupes – pareigūnų, pedagogų, dirbančių su pažeidžiama grupe – kalinamaisiais, tvaraus vystymosi srityse, aplinkosaugos ir atliekų pakartotinio naudojimo klausimais.

 

Projekto dalyviai pamatė, kaip Šiaulių kalėjime taikoma praktika skatinanti gaminti, kurti iš antrinių žaliavų. Taip pat susipažino su Šiaulių kalėjimo, kultūros paveldo istorija ir dabartimi. Jie lankėsi įstaigos muziejuje, apžiūrėjo ten saugomus, su įstaigos istorija susijusius eksponatus. Ekskursijos dalyvius maloniai nustebino suimtųjų ir nuteistųjų kūrybos darbų paroda. Atvykusiųjų dėmesio susilaukė muziejuje eksponuojama konfiskuotų draudžiamų daiktų kolekcija. Svečiai turėjo galimybę aplankyti įstaigos koplytėlę bei laisvą, neapgyvendintą kamerą.

 

Svečius domino klausimai, susiję su kalinamaisiais, jų dienotvarke, laisvalaikio, darbo ir mokslo galimybėmis, susitikimais su artimaisiais. Daugiausia laiko bei dėmesio buvo skirta nuteistųjų dirbinių apžiūroms ir iš antrinių žaliavų sukurtiems įspūdingiems eksponatams – interjero detalėms, linksmoms ir meniškoms figūrėlėms, kaip metalo atliekos virsta gėlėmis, transporto priemonių modeliais.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. vasario 24 d. 14:59