Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Socializacijos įgūdžius ugdo ir lego kaladėlės

2022-09-29

Išradingi Šiaulių tardymo izoliatoriaus resocializacijos specialistai ieško naujų, patrauklesnių resocializacijos veiklos formų. Šį kartą tam buvo pasitelktos populiariosios Lego kaladėlės. Resocializacijos skyriaus pareigūnių Aistės Virganavičienės ir Beninos Katauskės pakviesti į improvizuotą Legolendą, suimtieji ir nuteistieji nusistebėjo: kam suaugusiems vaikiškos kaladėlės, ar kalėjime žaisti.

 

Sutikusieji dalyvauti džiaugėsi atėję, nes konstravimas pažadino pačius geriausius prisiminimus apie tai, kaip kaladėles dėliojo su savo vaikais, mintys nunešė pas šeimas. A. Virganavičienė ir B. Katauskė teigė, kad iš pirmo žvilgsnio labai elementarus konstravimas iš kaladėlių - puikus būdas ugdyti socializacijos įgūdžius. „Galima daug kartų kartoti, kad būtina tobulinti bendravimo įgūdžius, gebėti sutarti su aplinkiniais, bet teorija ir liks teorija. Tam, kad sukurtų bendrą statinį iš kaladėlių, būtina dirbti komandoje, tartis, ieškoti sprendimų drauge. Dalyviai tai ir darė. Sekėsi jiems puikiai“,- sakė pareigūnės. Užsiėmimo iniciatorės tvirtina, kad konstravimas ugdo žmogų visapusiškai - nuo matematikos iki architektūros, inžinerijos ir fizikos ir moko pasitikėjimo savimi, o tai labai svarbu visuomenės tam tikra prasme „nurašytiems“ žmonėms.

 

Iš kaladėlių sukonstravusieji įspūdingus statinius tvirtino, kad tokia veikla mažina įtampą, padeda atitrūkti nuo slogių minčių, praturtina geromis emocijomis.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 29 d. 15:38