Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

NUTEISTŲJŲ SIELOS RANDAI VIRTO PAVEIKSLAIS

2022-09-12

Viešosios įstaigos „Prirašytos Rankos“ bei „Kaunas Europos Kultūros Sostinė 2022“ jaunimo programos projekto „Randai“ savanoriai Šiaulių tardymo izoliatoriuje kalinčius nuteistuosius pakvietė dalyvauti projekte „Randai“. Tai projektas, skatinantis žmones kalbėti apie savo fizinius ir emocinius randus bei šviečiantis apie psichologinės sveikatos svarbą. Dalyvauti projekte panoro aštuoni nuteistieji. Jų istorijose atsispindėjo įvykiai, sukėlę įvairias stiprias emocijas, nukėlę į gilius apmąstymus. Surinktos, asmens tapatybės neatskleidžiančios, istorijos perduotos Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos suaugusiųjų klasei, kuri istorijas perkėlė ant drobės. Vasarą Kaune vyko šio projekto baigiamasis akordas – su istorijomis ir jas iliustruojančiais paveikslais galėjo susipažinti visuomenė. „Tikimės, jog parodos lankytojai, perskaitę jų istorijas, galėjo ne tik suprasti, jog už nusikaltėlio etiketę nešiojančio asmens slepiasi sunkius išgyvenimus patyręs, pasiklydęs žmogus, tačiau taip pat ir tekstuose atrado dalį savęs - galbūt tai patirta panaši situacija ar išgyventos panašios emocijos. Tokie projektai gali prisidėt prie įkalinimo įstaigose esančių asmenų destigmatizavimo“- teigia projekto iniciatoriai.

Pasibaigus parodai, paveikslai atkeliavo į Šiaulių tardymo izoliatorių, projekto organizatoriai juos dovanojo istorijas papasakojusiems nuteistiesiems.

„Nuteistiesiems buvo maloni staigmena. Dauguma ir pamiršo, kad dalyvavo projekte, nes jis prasidėjo dar kovo mėnesį. Visi, gavusieji netikėtas dovanas, panoro, kad paveikslus pamatytų kuo daugiau kalinčiųjų, tad jie papuoš izoliatoriaus režiminio korpuso ir ūkio aptarnavimo būrio bendrąsias erdves ir kiekvieną praeinantį privers stabtelėti bei pagalvoti apie savo asmeninius džiugius ar skausmingus išgyvenimus“,- sakė Resocializacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Ramoškaitė.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 12 d. 16:29