Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Dovanos nuteistųjų šeimoms – knygelės vaikams

2023-03-02

Lietuvos kalėjimų tarnybos Šiaulių kalėjimas sėkmingai bendradarbiauja su Šiaulių vyskupijos šeimos centru, kurio atstovai įstaigoje veda edukacinius užsiėmimus, paskaitas nuteistųjų šeimos vertybių išsaugojimo tematika, remiantis krikščioniškos moralės principais.

 

Vieno iš apsilankymų metu, socialiniai partneriai perdavė dovanas – paveikslėlių knygas, skirtas įstaigoje laisvės atėmimo bausmę atliekančių asmenų vaikams nuo 3 m. iki 7 m. Knygelė turi priedą, kuri yra pagalbos priemonė pokalbiui apie įkalintą tėtį ar mamą.

 

Asmens įkalinimas yra sunkus ir skausmingas įvykis. Dažnai sukeliantis šoką, o dėl jaučiamos gėdos, kaltės ar net pykčio ne visada lengva apie tai kalbėtis šeimoje. Nepaisant to, vaikai nori ir turi suprasti, kas atsitiko ir kodėl vienas iš šeimos narių staiga buvo suimtas ir dingo.

 

Knygos leidėjai nurodo, kad voveriuko Tomo istorija buvo sugalvota tam, kad kartu su vaiku skaitant šią knygelę būtų galima aptarti klausimus, kurie jam kyla. Paveikslėlių knygelėje pavaizduotos įvairios situacijos ir su jomis susijusios problemos. Kalbėti su žmogumi apie baimę, nerimą, gėdą nėra lengva, o ką jau kalbėti, kai tai reikia aptarti su vaiku. Tačiau, leidėjų teigimu, tik atvirumas gali padėti vaikui išreikšti jausmus, ir jaučiant tėvų palaikymą, lengviau prisitaikyti prie esamos situacijos.

 

Artimiausiu metu knygutės bus išdalintos nuteistiesiems, kurie jas perduos savo artimiesiems ir neabejotina, kad voveriuko Tomo nuotykiai ne tik pradžiugins mažuosius, bet ir bus naudingos mamoms su vaikais kalbant jautria tema, tai yra, vieno iš artimiausio šeimos nario – tėčio įkalinimą.

 
 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. kovo 2 d. 09:08