Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

BIBLIOTEKAI NUTEISTIEJI GAMINA KNYGŲ NAMELIUS IR SKAITYMUI GAUNA KNYGŲ

2022-08-22

Šiaulių tardymo izoliatorių pasiekė socialinių partnerių – Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kalintiesiems paskolintos knygos.

Jau ne vienerius metus trunkantis bendradarbiavimas virto prasminga socialine partneryste, kuria džiaugiasi ir biblioteka, ir izoliatoriuje laikomi suimtieji bei nuteistieji. Ne vienas bibliotekos filialas skaitytojus kviečia naudotis knygų apsikeitimo nameliais, kuriuos sukūrė ir pagamino nuteistieji. Ir pati bendradarbiavimo su miesto biblioteka idėja, galima sakyti, kad gimė knygų namelyje. Prie Šiaulių tardymo izoliatoriaus pastačius nuteistųjų pagamintą knygų namuką, jis tiesiog sužavėjo aplinkinių gatvių gyventojus bei netoliese įsikūrusios bibliotekos darbuotojus. „Pasirodo, namelių labai reikia šalia bibliotekų, mielai sutikome juos pagaminti“,- apie prasmingos bičiulystės pradžią pasakojo Resocializacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Ramoškaitė.

Viešoji biblioteka mainais už unikalius, akį traukiančius knygų namelius nuteistuosius ir suimtuosius pakvietė naudotis jos knygų fondais. Nors Šiaulių tardymo izoliatoriaus bibliotekoje – 8 tūkst. knygų, pačių populiariausių, naujausių joje dar nėra. „Sudarėme pageidaujamų knygų sąrašus pagal kalinčiųjų prašymus ir labai laukta literatūra atkeliavo į izoliatorių“,- sakė J. Ramoškaitė. Suimtieji ir nuteistieji bibliotekininkus nustebino itin plačiu literatūriniu skoniu. Vieni skaitytojai pageidavo „Sostų karų“, Hario Poterio nuotykių, kiti džiaugėsi galėdami paskaityti psichiatro ir psichoanalizės pradininko Z. Freud knygas. Miesto bibliotekininkai išpildė skaitytojų pageidavimus, surinko ir paskolino visas norimas knygas.

Visai neseniai Šiaulių tardymo izoliatoriuje apsilankę bibliotekų atstovai ne tik apžiūrėjo įstaigos muziejų, tačiau su resocializacijos specialistais aptarė naujų švietėjiškų projektų įgyvendino įstaigoje galimybes.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. rugpjūčio 22 d. 13:32