Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Pravieniškių pataisos įstaigos darbuotoja pristatė tapybos kūrinių parodą

2014-10-30

Žiežmarių kultūros centre 2014 m. spalio 29 d., 18 val., atidaryta Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 2-o sektoriaus Apsaugos ir priežiūros skyriaus prižiūrėtojos Jūratės Paškevičienės tapybos darbų paroda, kuri bus eksponuojama iki 2014 m. lapkričio 30 d.

Į parodos atidarymą susirinko gausus būrys autorės bičiulių, rajono menininkų, jos mokytojų. Parodą surengti padėjo daugelis žmonių, o ją apipavidalino ir ypač skoningai pateikė Žiežmarių kultūros centras. Svečius linksmino kamerinio muzikos festivalio ,,Muzikos ruduo“ muzikantai ,,Brass Trio“.

J. Paškevičienė nuo pat vaikystės nebuvo abejinga menui, išbandė daug meno sričių: molio lipdymą, dekupažą, floristiką, papuošalų kūrimą, vilnos vėlimą. Tačiau tik dabar išsipildė vaikystės svajonė – tapyti paveikslus. Kūryboje stengiasi išbandyti įvairią techniką, tačiau labiausiai patinka faktūriniai paveikslai. Pagrindiniai menininkės tapybos instrumentai – pirštai ir mentelė (mastichinas). Visi autorės darbai nutapyti pirštais, beveik nenaudojant mums visiems įprastų teptukų. Todėl kiekvienas paveikslas savitas ir nepakartojamas. Per kelis metus Jūratė sukūrė apie 60 darbų, kai kurie iš jų iškeliavo ne tik po Lietuvą, bet ir į kitas užsienio šalis: JAV miestus Majamį, Čikagą; taip pat į kitas šalis – Peru, Čilę, Izraelį. Neseniai vieną paveikslą įsigijo žymus meno kolekcininkas iš Kauno, 7 paveikslai puošia buvusio Prezidento Kazio Griniaus tėviškėje esančio renginių centro ,,Selemos kiemas“ erdvę.

Visiems pagalbininkams, dvasiniams įkvėpėjams, kaimynams, krašto, kuriame daug metų gyvena, žmonėms dailininkė išsakė nuoširdžius padėkos žodžius.

Autorės paveikslų temos įvairios, ,,...tai savotiški sielos laiškai“ – kalbėdama apie Jūratės paveikslus sakė Žiežmarių gimnazijos dailės mokytoja Rita Dzedulionienė.

Paklausus, kas įkvepia Jūratę kurti, ji ilgai nedvejojus atsakė: ,,gerumas, išmintis ir meilė, - tai vertybės, kurios mus šildo, suteikia jėgų gyventi, mylėti ir kurti“.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. spalio 30 d. 22:53
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos