Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Vasaros šventė pataisos namuose

2019-07-29

2019 m. liepos 26 d. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrajame sektoriuje  vyko Vasaros šventė.

Nuteistieji visą dieną varžėsi sportinių varžybų baigiamuosiuose finaliniuose etapuose, kur buvo išsiaiškinti geriausi sportininkai. Visus norinčius pamiklinti  protą, Lietuvos liaudies buities muziejaus atstovas pakvietė į „Protų mūšį“, kuriame varžėsi devynios  nuteistųjų ir viena įstaigos darbuotojų komanda.  Norintiems  laimėti šią viktoriną, reikėjo prisiminti mūsų šalies istoriją, senolių papročius ar  vaikystėje girdėtus senelių vartotus žodžius.

Vakaro pradžioje nuteistuosius pasitiko nuostabūs fleitos garsai. Grojo tikri šio žanro profesionalai -  fleitininkai V. Oškinis, D. Šeibokaitė bei muzikos profesorė iš Japonijos Machiko Takahashi, kurių tikslas buvo perkelti fleitos skambesį  į kitas erdves, ten kur ši muzika dar neskambėjo.

Į Vasaros šventę buvo pakviesti  nuteistųjų, kurie  padarė didelę elgesio pažangą, šeimos nariai. Čia jie turėjo galimybę ne tik  pabūti kartu su sau brangiais žmonėmis, bet ir susipažinti  su nuteistųjų resocializacijos programomis, nuteistųjų apsaugos ir priežiūros ypatumais,  gyvenimo, darbo, mokymosi ir laisvalaikio sąlygomis, apžiūrėti įstaigos kameras, pasivaikščioti kiemeliuose. 

Oficialaus Vasaros šventės atidarymo metu visus susirinkusius  pasveikino Pataisos namų direktorius Dainius Sušinskas, kurio žodžiuose skambėjo kvietimas būti kitokiais, švęsti šventę be patyčių ir smurto. 

Labai prasmingus arkivyskupo Teofiliaus Matulionio  žodžius visiems pasiuntė  Kauno arkivyskupijos vyskupas augziliaras Algirdas Jurevičius „Esu laisvas kalinys, kurio laisvė apribota, bet mąstau laisvai“.  Vyskupas  ragino visus suprasti, kad  pirmiausia  reikia surasti  laisvę savo širdyse ir tuomet greičiau priartės laisvė esanti už šių sienų.

Kalbėjęs Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas akcentavo pokyčių svarbą ir išreiškė viltį, kad tokia šventė – graži, tvarkinga, su pagarba vieni kitiems, taptų tradicija ne tik Pravieniškėse, bet ir kituose pataisos namuose. 

Šventės metu koncertavo Kaišiadorių kultūros centro jaunimo  muzikos grupė „Jazz-Goulash“, skambėjo asociacijos „Kelias į laimę“ vadovės Genės Janavičienės  suburtų muzikantų kūriniai, dainavo merginų muzikos grupė „Vyšnios“, muzikinę programą paruošė ir patys nuteistieji.

Nuteistieji šventės metu galėjo išreikšti savo emocijas kurdami paveikslus (dailės užsiėmimus vedė Antrojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus specialistė Jūratė Danielė).

Sutemus  draugiškai visi vakarojo prie laužo.

Pirmą kartą pataisos namuose tokią šventę, skirtą šeimos ryšių stiprinimui, surengę organizatoriai įsitikinę, kad tai sustiprins bausmę atliekančiųjų emocinį ryšį su šeimos nariais, nes laikas su artimaisiais, bendruomeniškumas nukelia arčiau namų, skatina keistis. Tikimasi, kad ši tradicija bus tęsiama, motyvuojant nuteistuosius elgtis pozityviai.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. liepos 29 d. 13:44