Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Uždekime vienybės ir pergalės žvakutes...

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos darbuotojai, nuteistieji ir suimtieji asmenys mielai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir paminėjo prieš trisdešimt metų iškovotą mūsų laisvės pergalę. 2021 metų sausio 13 d. 8.00 valandą ryto kartu dešimčiai minučių languose uždegė vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes.

Prisiminus to meto įvykius, jau pati 1991 metų pradžia nieko gero nežadėjo. Politinė suirutė, griūvančios imperijos agonija ir žmonių nežinia kas bus toliau. Tačiau Nepriklausomybės siekis rusenęs žmonių širdyse įsiplieskė į didžiulį laužą. Nežinia dėl rytojaus neramino, tačiau likti melo, apgaulės ir veidmainystės imperijoje jau niekas nenorėjo. Susitelkusios juodosios jėgos 1991 m. sausio 13-tąją dieną bandė atimti pagrindinius valstybės simbolius: Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą. Jie tikėjosi, kad žmonės išsigąs ir pabėgs, o jie tarsi maitvanagiai surengs puotą. Nepavyko, nes nebuvo lemta šioms jėgoms užlipti į „Olimpą“ ir dar kartą pavergti. Nesugebėjo įveikti taikių žmonių stojusių ginti gyvu skydu, nes lietuvių tauta nepabūgo, nesislėpė ir nepabėgo, bet liko kovoti iki galo su Sovietų Sąjungos kariniais daliniais. Deja, kaip bebūtų gaila kiekviena kova pareikalauja aukų. Šiame mūšyje žuvo 14 žmonių, apie tūkstantis buvo sužeista. Tačiau šių drąsių tautiečių dėka Lietuvos valstybė atgimė, tapo laisva ir nepriklausoma.

Pilietiškumo iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ organizuojama nuo 2008 metų. Kasmet šią iniciatyvą palaikančių įstaigų vis daugėja.

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos darbuotojai bei nuteistieji prisijungę prie šios gražios iniciatyvos uždegė žvakutes ir tylos minute pagerbė žuvusiuosius už laisvę bei palaikė šiuo metu besigrumiančius su pandemija medikus.

 

Informacija atnaujinta 2021 m. sausio 14 d. 11:00

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos