Naujienos

Trečiojo sektoriaus nuteistieji – šakočio kepimo edukacinės programos dalyviai

Siekiant integruoti nuteistuosius į visuomenę, skatinti  nuteistųjų pozityvų užimtumą yra įgyvendinamos įvairios socialinės reabilitacijos priemonės, kurios apima visapusį asmenų resocializavimą. Viena iš priemonių yra prasmingas laisvalaikio leidimas.

Liepos 27 d. Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje Trečiajame sektoriuje įvyko susitikimas su šakočių kepėja Ona Raudeliūniene. Nuteistieji dalyvavo įdomioje edukacinėje programoje, parodančioje, kaip kepamas šakotis, kuris laikomas tautiniu paveldu. Visi klausėsi pasakojimo apie šakočio kepimo istoriją, susipažino su šakočių kepimo būdais. Be galo smagu buvo patiems pabandyti kepti šį skanėstą. Šakočio kepimas tai  puiki proga įrodyti savo konditerinius sugebėjimus, o ir įspūdžiai nepamirštami. Šakočio kepimo edukacinė programa patiko visiems jos dalyviams, be to praplėtė žinias apie lietuvių tautinį paveldą.

Šakočio kepimas užtrunka apie dvi valandas: tešla pilama ant volo, kai ji apkepa, pilamas kitas sluoksnis, nuo bėgančios tešlos kepant susidaro rageliai. Šakočio kepimo edukacinės programos dalyviai su mielu noru prisidėjo prie šakočio kepimo – tešla buvo pilama ant volo, kurį ir suko patys nuteistieji virš malkomis kūrenamo  židinio. Kad atsiskleistų tikrasis šakočio  skonis, reikia palaukti kol jis atvės, ir tik tuomet skanauti – tada šakotis tiesiog tirpsta burnoje. Visi dalyviai skanavo pačių keptą šakotį, žaidė lauko žaidimus, mėgavosi arbata ir gaiviaisiais gėrimais.

Nuteistieji Onutei padėkojo įteikdami pačių išaugintų gėlių puokštę ir palydėjo gausiais aplodismentais. Visi džiaugėsi suteikta galimybe turiningai praleisti laisvalaikį.


Informacija atnaujinta 2019 m. liepos 29 d. 15:11

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos