Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Trečiajame sektoriuje vyksta paskaitos – diskusijos, skirtos Pasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti

2019-09-12

Minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, šią savaitę Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Trečiajame sektoriuje vyksta paskaitos – diskusijos. Paskaitų tikslas – griauti nusistovėjusius mitus apie savižudybes, suteikiant nuteistiesiems informaciją apie savižudybių mastą Lietuvoje. Nuteistiji buvo supažindinti su rizikos veiksniais, pagalbos būdais bei iš kokių siunčiamų ženklų galima numanyti, kad asmuo išgyvena krizę, o gal būt netgi siekia nusižudyti. Paskaitų dalyviai skatinami nebijoti kalbėtis apie savižudybes, atvirai klausti: „Atrodai labai prislėgtas. Kas tave slegia?“, „Ar tau atrodo, kad gyventi neverta?“, „Ar kartais pagalvoji, kad galėtum nusižudyti?“. Nuteistieji supranta, kad klausdami, ar žmogus galvoja apie savižudybę, skatindami apie tai pasikalbėti ir nuoširdžiai išklausydami, tikrai nepastūmės jo link savižudybės, o atvirkščiai – padės jos išvengti. Paskaitų metu yra siekiama suteikti kuo daugiau informacijos apie savižudybių prevencijos priemones ir pagalbos būdus laisvės atėmimo vietoje.

Kiekviena savižudybė skaudžiai paliečia artimuosius, draugus bei tuos, kurie turi tokių minčių. Paskutiniais dešimtmečiais galime matyti vis daugiau įrodymų, kad savižudybių prevencija yra veiksminga ir įdėjus pastangų galime sulaukti pozityvių rezultatų.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 12 d. 13:04
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos