Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Tradicija tapusi Helovino šventė Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centre

2020-11-06

Šių metų, lapkričio 4 dieną, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrojo sektoriaus Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centre (toliau – Centras), Resocializacijos skyriaus specialistės kartu su nuteistaisiais surengė Helovino šventę, kuri jau tradicija tampa šiame centre.

Renginį pradėjo vedėjai, kurie buvo persirengę ir sunkiai atpažįstami. Jie papasakojo šiurpią legendą apie juodąją našlę, kuri pražudydavo visus savo vyrus. Visi Centro nariai buvo pakviesti į žaidimų kupiną popietę, kurioje turėjo burtu keliu pasirinkti į kokią komandą jie pateks. Vyko įnirtinga kova tarp „laimingųjų“ ir „prakeiktųjų“ komandų, siekiant gauti šansą likti gyviems, ir pabėgti iš juodosios našlės ranšos, kad ji jų nepražudytų. Abi komandos buvo nepralenkiamos, ir laimėjo lygiosiomis. Tad nieko kito nebeliko, kaip įteikti pabėgimo žemėlapius ir atsisveikinti.

Vėliau nuteistieji virė moliūgų sriubą, kepė dešreles, savo pačių rankomis pastatytame židinyje, bendraudami šildėsi prie laužo ugnies.

Helovinas Lietuvoje sutinkamas ypač priešiškai, kadangi manoma, jog ši šventė kertasi su Vėlinėmis – mirusiųjų pagerbimo švente, kuomet nepriimtinas joks triukšmingumas, o reikalinga ramybė ir susikaupimas. Dažnai sakoma, kad tai – amerikietiška šventė. Tačiau taip manantieji klysta, nes pasirodo, kad mistiškų linksmybių šaknys – keltiškoje Airijoje. Istorikų nuomone, šiai tradicinei šventei pradžią davė Samhenas – senovės keltų genčių Naujieji metai, kurie buvo švenčiami lapkričio pirmąją. Buvo tikima, kad tą dieną visų per tuos metus mirusių žmonių sielos grįžta pas gyvuosius. Tiesa, kadaise visos šios klajojančios dvasios buvo laikomos nešančiomis gėrį ir ramybę, o šiandien, kalbėdami apie Heloviną, tradiciškai įsivaizduojame vampyrus, raganas ir kitą velniavą... Papročiai kinta...

Jauki aplinka, pasiruošimas šventei, vaišės, gera nuotaika, draugiškumas ir bendruomeniškumas, leidžia atsipalaiduoti, nukelia arčiau namų bei skatina nuteistuosius keistis. Tikimasi, kad ši tradicija bus tęsiama ir toliau, tuo motyvuojant nuteistuosius elgtis pozityviai.

Visi užsiėmimai vyko, atsižvelgiant į visas koronaviruso Covid-19 prevencines rekomendacijas.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 6 d. 09:55
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos