Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Informacinių technologijų skyriaus specialistą.

Naujienos

Šviesti visuomenę apie nuteistuosius ir jiems teikiamą pagalbą galima pradėti jau nuo darželio

2023-05-09

Nuteistieji visuomenėje - aktuali tema, kadangi empatijos, atjautos kitam visuomenėje mažėja, o noras nuteisti ir pasmerkti, atvirkščiai, stiprėja. Kaip tirpdyti visuomenės neapykantą, pralaužti ledus savo sąmonėje priimant kitą, formuoti kitokį požiūrį? Tai – nelengvas klausimas, todėl šviesti visuomenę apie nuteistuosius ir jiems teikiamą pagalbą pravartu kuo anksčiau.

Šiuo tikslu Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Resocializacijos skyriaus socialinė darbuotoja Inga Bradūnienė lankėsi Kauno menų darželyje ,,Etiudas“ ir darželio vienos grupės vaikams pristatė socialinio darbuotojo profesiją. Penkiamečiams suprantamai paaiškinti, ką kalėjime veikia socialinis darbuotojas tapo nemenku iššūkiu, tačiau su jais puikiai pavyko padiskutuoti apie tai, kodėl svarbu nedaryti blogų poelgių, kaip atrodo kalėjimas, už ką žmonės į jį patenka, kaip atrodo jų gyvenamos patalpos, kas vykdo priežiūrą, ką nuteistieji veikia. Vaikams buvo smalsu sužinoti istoriją, kaip atrodė pirmieji kalėjimai, kodėl įprastai vaizduojama nuteistųjų apranga yra dryžuota. Vizualiai iliustruoti kalėjimo vaizdą padėjo ne tik fotografijos, ,,Dixit“ kortos, bet ir 3-7 m. vaikams skirta paveikslėlių knyga ,,Tomas ir mėlynos letenėlės paslaptis“, išleista Vilniaus arkivyskupijos Carito. Knygos paveikslėliai ir aprašomos situacijos sudomino vaikus bei padėjo paaiškinti jiems, kaip ir už ką patenkama į kalėjimą, kad nuteistieji taip pat turi savo vaikų ar net anūkų, kuriems artimojo įkalinimas tampa sunkiu ir skausmingu įvykiu.

Kol kas apie nuteistuosius vyrauja daug mitų. Todėl kiekvienas žingsnis išsklaidyti šią tamsą veda link geresnės ir jautresnės visuomenės. Darželio pedagogų teigimu, vaikams ne tik labai patiko susitikimas, socialiniai žaidimai, bet ir buvo naudinga tema. Juk visuomenė yra tokia, kokią mes patys kuriame, todėl šviesti visuomenę galima pradėti jau nuo darželio.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. gegužės 9 d. 17:42