Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Supažindino su dovanotomis knygomis

2021-07-07

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistuosius aplankė keliautojas, mąstytojas, sveiko gyvenimo būdo šalininkas, VšĮ „Debesų pieva“ įkūrėjas ir vadovas Kęstutis Kaupas bei savanorė Ieva Kvaselytė. Kovą jie įstaigai dovanojo kelis šimtus knygų, o dabar jas pristatė gyvai.

Pirmuosius svečiai aplankė III sektoriaus nuteistuosius, kurie ne tik atidžiai klausė jiems skirtų žodžių, bet ir patys įsitraukė į diskusiją, kėlė klausimus, į kuriuos svečiai mielai atsakinėjo. Literatūra žmogų moko siekti tikslo, laikytis savo pareigų. Skaitydamas knygą dažnas žmogus nejučiom atranda stiprybės tinkamam gyvenimo kelio pasirinkimui, todėl literatūra vadinama gyvenimo mokytoja, nes atveria daug galimybių. Būtent ji moko mylėti bei suprasti žmones, jų jausmus, atrasti save.

Kaip pasakojo Kęstutis Kaupas, kiekviena knyga pasakoja skirtingas istorijas, iš kurių galima pasimokyti, vertinti gyvenimą. Knygos padeda suvokti, kaip yra svarbu socialinę atskirtį jaučiančius žmones įtraukti į pozityvią veiklą. Vienos primena apie gamtos grožį ir svarbą, kitos parodo, koks skirtingas ir žiaurus gali būti žmonių likimas. Yra daug įdomias temas gvildenančių knygų, jos visos atspindi skirtingas problemas, su kuriomis mes galime susidurti realiame gyvenime.

Kęstučiui ir Ievai III sektoriaus nuteistieji padovanojo savo rankomis sukurtų darbelių – taip dėkojo už skiriamą savo laisvąlaikį, pagalbą lengviau integruotis į visuomenę.

 

I sektorius knygos KaupasAsmeninė Kęstučio istorija

 

Kalbėdamas su I sektoriaus nuteistaisiais, kuriuos lankė pirmą kartą, Kęstutis Kaupas pasidalino asmenine istorija apie skaudžius likimo smūgius, kuriuos atlaikęs dabar pats tiesia pagalbos ranką kitiems. Save vadinantis „Debesų piemeniu“ renginio dalyviams pristatė ir savo kolegę, šokio judesio terapeutę Ievą.

Nuteistieji įdėmiai klausėsi Kęstučio ir Ievos pasakojimų, ypač susidomėjo atsakymais apie neigiamas gyvenimo patirtis ir motyvaciją siekiant teigiamų gyvenimo tikslų, klausė patarimų, kaip atrasti pozityvių dalykų pačioje blogiausioje situacijoje. Didžiuma Kęstučio Kaupo dovanotų knygų ir yra apie žmogaus įpročių keitimą, pozityvų gyvenimo būdą, pamokančias istorijas, iš kurių galima pasisemti idėjų, motyvacijos gyvenimui ir kasdienybei.

 

Knygos – tai laisvėII sektorius Kaupas knygos

 

„Šiandien noriu Jums padovanoti laisvę“, – tokiais žodžiais prasidėjo Debesų pievos piemeniu prisistačiusio Kęstučio Kaupos bei savanorės Ievos Kvaselytės susitikimas su II sektoriaus nuteistaisiais. Pasitelkę muzikos ir kvapų terapiją svečiai gyvo susitikimo metu pristatė rinktines knygas, pasidalino savo patirtimi, gera energija ir simboliškomis dovanomis.

Po susitikimo nuteistieji jautėsi pakylėti, žodžiai daugelį palietė kiekvieną asmeniškai. Svečiai palydėti plojimais ir nuoširdžiomis padėkomis už suteiktą vidinę motyvaciją bei pagalbą integruotis visuomenėje.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. liepos 9 d. 18:15